لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۸

پانه تا: حملات پهپاد در پاکستان ادامه می یابد


ایالات متحده امریکا قصد ندارد حملات پهپاد (هواپیماهای بدون سرنشین) به پاکستان را متوقف سازد، و می گوید هدف گرفتن رهبران تروریست، حقی است که به حاکمیت آمریکا مربوط می شود.

لئون پانه تا وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه در جریان دیدار از دهلی نو، از حملات پهپادها دفاع کرد و گفت واشنگتن همیشه روشن ساخته است که از خود دفاع خواهد کرد، این حملات همچنین به نفع مردم پاکستان است که اغلب هدف شورشیان قرار می گیرند.

پانه تا این موضوع را یک روز پس از آن عنوان کرد که کاخ سفید اعلام کرد ابو یحیی اللیبی، نفر شماره ۲ فرماندهی القاعده، در حمله پهپاد در منطقه وزیرستان شمالی پاکستان کشته شده است. کاخ سفید گفت منابع اطلاعاتی مرگ او را تایید کرده اند.

روز سه شنبه سخنگوی کاخ سفید حاضر نشد مستقیماً در باره تاثیر حملات پهپادها بر مناسبات امریکا – پاکستان اظهار نظر کند، فقط گفت ایالات متحده «رابطه ای مهم با پاکستان دارد که ما سعی داریم آن را تقویت کنیم زیرا منافع امنیتی ملی ما چنین ایجاب می کند.»

وزارت امور خارجه پاکستان گفته است مضار استراتژیک چنین حملاتی از منافع تاکتیکی آن به مراتب بیشتر است، و بنابراین نتایجی کاملا معکوس ببار می آورد.»
XS
SM
MD
LG