لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۲

پیوستن جمهوریخواهان ارشد به اوباما در محکوم کردن سخنان ترامپ


سخنرانی باراک اوباما رئیس جمهوری ایلات متحده در وزارت حزانه داری در واکنش به تیراندازی مرگبار در کلوب اورلاندو - ۲۵ خرداد ۱۳۹۵
سخنرانی باراک اوباما رئیس جمهوری ایلات متحده در وزارت حزانه داری در واکنش به تیراندازی مرگبار در کلوب اورلاندو - ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

چکیده مقاله شان سالیوان و مایک دبونیس در روزنامه واشنگتن پست

اعضای ارشد دو حزب بزرگ آمریکا از واکنش دانالد ترامپ، کاندیدای جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به کشتار کلوب شبانه در اورلاندو انتقاد کرده و می گویند سخنان ترامپ علیه مسلمانان و به پرسش گرفتن وفاداری پرزیدنت اوباما تفرقه آمیز و دور از ارزش های مورد احترام آمریکا است.

ترامپ در صحبت هایش اشاره داشت که باراک اوباما یک جورهایی با تروریست ها مرتبط است یا با آنها احساس همدردی دارد.

بعضی از حامیان جدی ترامپ از موضع گیری او نسبت به حمله مرگبار کلوب شبانه در اورلاندو حمایت کرده اند، اما بیشتر جمهوریخواهان سعی کردند از موضع او فاصله بگیرند.

پل رایان رییس مجلس نمایندگان آمریکا، ضمن رد تلاش های ترامپ برای جلب حمایت از سیاست هایش علیه ورود پناهجویان مسلمانان به آمریکا گفت ما برای ورود مهاجران به "آزمون مذهبی" نیاز نداریم به «آزمون امنیتی» احتیاج داریم.

سناتور باب کورکر، رییس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا، می گوید: «به طور سنتی اکنون زمان متحد شدن کشور است و آن چه در حال حاضر اتفاق می افتد مایوس کننده است».

سناتورهای جمهوریخواه لیندزی گرام از کارولینای جنوبی و ران جانسون از ویسکانسین، هم از مواضع ترامپ به شدت انتقاد کرده اند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست

XS
SM
MD
LG