لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۴

مهاجم سومالیایی تبار دانشگاه اوهایو هفت سال در پاکستان بود، داعش مسئولیت را برعهده گرفت


عبدالرزاق علی ارطان دانشجوی سال سوم مدیریت لجستیک- اوت ۲۰۱۶
عبدالرزاق علی ارطان دانشجوی سال سوم مدیریت لجستیک- اوت ۲۰۱۶

داعش مسئولیت حمله روز دوشنبه در دانشگاه ایالتی اوهایو را برعهده گرفته است.

خبرگزاری اعماق که اخبار مربوط به داعش را منتشر می کند روز سه شنبه ضمن برعهده گرفتن این حمله گفت حمله در دانشگاه اوهایو توسط یک «سرباز داعش» انجام شد.

یک مقام رسمی روز سه شنبه گفت مهاجم حمله روز دوشنبه در دانشگاه ایالتی اوهایو روی صفحه فیسبوک خود علیه دخالت آمریکا در سرزمین های مسلمان نوشته و هشدار داده بود: «اگر می خواهید ما مسلمانان حملات مستقل خود را متوقف کنیم، با داعش صلح کنید.»

این فرد که روز دوشنبه در دانشگاه اوهایو با خودرو به پیاده رو رفت و از روی افراد رد شد و سپس با چاقو به آنان حمله کرد، مردی سومالیایی تبار به نام عبدالرزاق علی ارطان معرفی شد.

او متولد سومالی و دارای گرین کارت و اقامت دائم در آمریکا بود.

آسوشیتدپرس می نویسد پست های فیسبوکی عبدالرزاق علی ارطان پس از حمله خشونت آمیز او که ۱۱ مجروح برجای گذاشت، مورد توجه قرار گرفته است. کارشناسان احتمال تروریستی بودن اقدام او را مورد تحقیق و بررسی قرار می دهند.

او در یکی از پست هایش نوشته است: «آمریکا! از دخالت در کشورهای دیگر بخصوص امت مسلمان دست بردار.»

او در جایی دیگر نوشت: «هر مسلمانی که اقدامات من را تایید نکند، یک سلول خفته است که منتظر علامت است. آمریکا به تو هشدار میدهم.»

پس از حمله روز گذشته چندین مامور اف بی آی آپارتمان محل سکونت ارطان را جست و جو کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می گوید که عبدالرزاق علی ارطان در سال ۲۰۱۴ وارد آمریکا شد. او از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ در پاکستان زندگی کرد. او در بدو ورود به آمریکا برای مرحله دوم تجسس امنیتی و بازرسی مرزی مورد تحقیق قرار گرفت اما به گفته یک مقام رسمی آگاه به کار تحقیق درباره او هیچ مورد مشکوکی پیدا نشد.

ارطان پاییز ۲۰۱۴ تحصیل در کالج کلمبوس را آغاز کرد. ویدئوی مراسم فارغ التحصیلی این کالج ارطان را در حال شادمانی و پایکوبی و با لبخندی از رضایت نشان می دهد. او سپس در دانشگاه ایالتی اوهایو، که دیروز به آن حمله کرد مشغول تحصیل شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG