لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۴

متن بخشی از گفتگوی عمر متین با پلیس آمریکا منتشر شد


عمر متین بارها در کلوب پالس دیده شده بود.
عمر متین بارها در کلوب پالس دیده شده بود.

پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی، متن بخشی از تماس تلفنی عمر متین با مرکز فوریت های امداد و پلیس ۹۱۱ را منتشر کرد. عمر متین، هفته گذشته با تیراندازی در یک کلوب همجنسگرایان پالیس در شهر اورلاندو ۴۹ نفر را به قتل رساند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، عمر متین به زبان عربی با یکی از ماموران فوریت های پلیس آمریکا صحبت کرد و خود را یک "سرباز اسلام" معرفی کرد و خواستار آن شد که آمریکا بمباران سوریه و عراق را متوقف کند.

ارتش ایالات متحده، مواضع پیکارجویان گروه افراطی موسوم به "دولت اسلامی" یا داعش را در سوریه و عراق بمباران می کند.

اف.بی.آی بخشی از متن سه گفتگوی عمر متین با ماموران پلیس را منتشر کرده است. تیراندازی او در کلوب شبانه پالس مرگبارترین تیراندازی دسته جمعی تاریخ آمریکا را رقم زد.

اولین تماس تلفنی عمر متین با ۹۱۱ پس از گذشت بیش از نیم ساعت از حمله صورت گرفت و او در آن تماس "خدا و رسول خدا" را ستایش کرد. او همچنین اذعان کرد که در اورلاندو حضور دارد و مرتکب تیراندازی شده است.

در متن منتشر شده اف.بی.آی، نام متین و گروهی را که او با آن اعلام همبستگی کرد، حذف شده است. اما اف.بی.آی پیشتر گفته بود که عمر متین با ابوبکر البغدادی، رهبر داعش، اعلام همبستگی کرده بود.

پیشتر گزارش شده بود که عمر متین، شهروند آمریکایی افغانستانی تبار، خود بارها به کلوب همجنسگرایان "پالس" در اورلاندو رفت و آمد داشت.

XS
SM
MD
LG