لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۱

نرخ چاقی مفرط کودکان در ۱۸ ایالت آمریکا کاهش یافت


Mississippi Has Highest Rate of Childhood Obesity in US
Mississippi Has Highest Rate of Childhood Obesity in US

چاقی کودکان در سال های آمادگی و پیش از مدرسه در خانواده های کم درآمد دست کم با افتی اندک روبرو بوده است.

سالیان درازی است که پزشکان درمورد چاق شدن روز افزون کودکان آمریکایی هشدار می دهند. اما اکنون به نظر می رسد که در این واقعیت تغییراتی پیش آمده است. برای اولین بار چاقی کودکان در سطح ملی در آمریکا با کاهش روبرو شده است.
به گزارش مقام های بهداشتی آمریکا، چاقی کودکان در سال های آمادگی و پیش از مدرسه در خانواده های کم درآمد اندکی افت کرده است.

میزان چاقی کودکان پس از دهه ها سیر صعودی، در آمارهای اخیر ثابت مانده است. برخی مکان ها مانند فیلادلفیا، شهر نیویورک، و میسی سی پی، در یک دوسال گذشته بهبودی نمایانی داشته اند. اما گزارش های «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها» این بهبودی را در دامنه وسیع تری نشان می دهد.

دکتر توماس فریدن، مدیر «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا» می گوید:«اکنون برای اولین بار در سطح کشور کاهش چشمگیری در چاقی مفرط کودکان مشاهده می کنیم.» با این حال او می افزاید که هنوز آمارها بسیار بالا هستند. به گفته او در آمریکا از هر هشت کودک پیش مدرسه ای یک کودک به چاقی مفرط دچار است. و این امر در میان خانواده های سیاه پوست و امریکای لاتینی معمول تر است.
او تاکید کرد که «این به معنای آن نیست که کارتمام شده است. »

چاقی مفرط همچنان یکی از جدی ترین مشکلات در بهداشت عمومی کشور است. مقام های بهداشتی آن را بیماری ای فراگیر و درازمدت می خوانند. یک سوم کودکان و نوجوانان امریکایی و بیش از دوسوم بزرگ سالان این کشور به چاقی مفرط یا اضافه وزن گرفتارند.

تحقیق روز سه شنبه با اندازه گیری قد و وزن تقریبا ۱۲ میلیون کودک از خانواده های کم درآمد در ۴۰ ایالت از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ تهیه شده است.
بیشتر کودکان ۲ تا ۴ ساله جزو برنامه های دولت فدرال مربوط به زنان، نوزادان و کودکان بودند که به آنان کوپن های غذا و خدمات دیگر ارائه می دهد.

بیشترین افت چاقی کودکان در ایالت های فلوریدا، جورجیا، میسوری، نیوجرزی و داکوتای جنوبی بوده است. در این ایالت ها نرخ چاقی کودکان دست کم یک درصد کاهش داشته است. در ایالت های دیگر نیز پیشرفت هایی دیده شده است. کالیفرنیا، آیوا، آیداهو، کانزاس، ماساچوستس، میسی سی پی، مونتانا، نیو همپشایر، نیومکزیکو، و واشنگتن در شمار این ایالت ها هستند. ده ایالت در این بررسی آماری قرار نداشته اند.
XS
SM
MD
LG