لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۱

پیام تبریک اوباما و کری برای ماه رمضان؛ از مسلمانان مهاجر استقبال می کنیم


رئیس جمهوری و وزیر خارجه آمریکا پیام های جداگانه ای برای ماه رمضان صادر کردند.
رئیس جمهوری و وزیر خارجه آمریکا پیام های جداگانه ای برای ماه رمضان صادر کردند.

رئیس جمهوری و وزیر خارجه ایالات متحده در پیام های جداگانه ای، فرا رسیدن ماه رمضان را به مسلمانان آمریکا و سایر کشورهای جهان تبریک گفتند.

در بیانیه رئیس جمهوری آمریکا که بر روی وب سایت کاخ سفید قرار گرفته است، باراک اوباما نوشته است:

ماه جدید که در آید منادی شروع ماه مقدس رمضان است. میشل و من برای مسلمانان ایالات متحده و سراسر جهان بهترین آرزوها را داریم.

برای بسیاری این ماه فرصتی برای تمرکز بر روی رشد معنوی، تقویت ایمان، بخشش، ایستادگی و صبر از طریق تحمل سختی هاست. هر درس در جای خودش عمیق است و در کنار هم یک اتحاد هماهنگ را شکل می دهد.

همچنین این ماه فرصتی از سال است که بهترین غذا ها در قالب افطار به روی میز برای اطعام اقوام و دوستان جمع شود.

رمضان زمانی است که در آن خانواده ها و جوامع برای افطار و عبادت دور هم جمع می شوند و سنت های غنی و متنوع جوامع مسلمان و فرهنگ اسلامی را نشان می دهند. ما هم حضور جوامع مسلمانان را به عنوان تنوعی در ملت ما مبارک می داریم. پزشکان، وکلا، معلمان، دانشمندان،‌ سازماندهندگان انجمن ها، خدمتگذاران عمومی، اعضای نظامی هر شب روزه خودشان را در شهرها آمریکا با هم افطار می کنند.

در حالیکه مسلمانان آمریکا این ماه مقدس را گرامی می دارند، من یادآوری می کنیم که ما همه یک خانواده‌ آمریکایی هستیم. من با تاکید با جوامع مسلمانان آمریکا در رد صداهایی که قصد محدودیت آزادی دینی و حقوق مدنی مان یا تفرقه بین ما دارند، می ایستم.

من برای حراست از حقوق مدنی همه آمریکائیان فارغ از دین یا ظواهرشان متعهد هستم. من بر تجلیل انسانیت مشترک مان و فداکاری برای صلح و عدالت برای همه تاکید می کنم.

در این ماه فراموش نمی کنیم که میلیونها نفر بخاطر برخورد ها و تنش در جهان بی خانمان شده اند. خیلی از مسلمانان نمی توانند رمضان را در خانه های خودشان جشن برپا کنند. ما باید به کار با هم برای کاهش آلام این افراد کمک کنیم. ما به استقبال از مهاجران و پناهندگان به کشور مان و از جمله به آنهایی که مسلمان هستند، ادامه خواهیم داد.

خیلی از مسلمانان نمی توانند رمضان را در خانه های خودشان جشن برپا کنند. ما باید به کار با هم برای کاهش آلام این افراد کمک کنیم.

در این ماه بخشش، مسلمانان در سراسر جهان دنبال کمک به کسانی می روند که تحت تاثیر جنگ، گرسنگی، فقر و بیماری قرار گرفته اند.

در حالیکه تاکنون در زمان ریاست جمهوریم نیز انجام داده ام، دوباره از مسلمانان آمریکا در طول این ماه دعوت می کنم و درهای کاخ سفید به روی آنها باز است.

پیام کری برای ماه رمضان

همزمان، جان کری وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در پیامی به مناسبت فرا رسیدن ماه رمضان از طرف خود و همسرش این ماه را تبریک گفت و نوشت:

رمضان یک ماه محبوب در اسلام است. این یک زمان مقدس نماز و روزه، مهمان نوازی و یادبود کسانی است که رفته اند.

از طریق سفارتخانه ها و کنسولگری های مان در سراسر جهان ما این ارزش های مهم ماه رمضان را که تعهد مان به ترویج همبستگی اجتماعی، تنوع و استقبال از جوامع مان نشان می دهد، برسمیت می شناسیم.

در طول این ماه صلح و نوگرایی، ما یک ماه رمضان کریم شاد برای ۱.۶ میلیون مسلمان جهان آرزو می کنیم.

XS
SM
MD
LG