لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۵

پيام رییس جمهوری آمریکا به مناسبت آغاز ماه رمضان


پيام رییس جمهوری آمریکا به مناسبت آغاز ماه رمضان
پيام رییس جمهوری آمریکا به مناسبت آغاز ماه رمضان

رییس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت آغاز ماه رمضان گفت مایلیم بهترین آرزوهای خود را برای مسلمان آمریکا و سراسر جهان ابراز کنیم.

وی تصریح کرد رمضان ماه میهمانی است که مسلمانان سراسر جهان از ماه ها پیش در انتظار آن هستند. خانواده ها و جامعه ها در شادی گرد هم آمدن برای افطارو نیایش، شریک می شوند.

دربسیاری ازشهرها از رباط تا جاکارتا، بازارها را آذین می بندند و اینجا در آمریکا مسلمانان، همسایگان، دانشجویان و همکاران را دراین سنت شریک می کنند. رییس جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد برای بسیاری ازمسلمانان سراسر جهان رمضان زمان تامل عمیق و فداکاری هم هست. در اسلام هم همچون سایر ادیان، از روزه گرفتن در راه تعالی روحی، انضباط و طلب آمرزش بهره گرفته می شود.رمضان همچنین یادآور اهمیت کمک به نیازمندان است. خبرهای غم انگیز تلفات و تصویرهای دردناک خانواده ها و کودکان سومالیايی و شاخ آفریقا که برای زنده ماندن تلاش می کنند به یاد ما می آورد که ماهمه انسانیم و این مارا به دست زدن به عمل وادار می کند.

باراک اوباما همچنین گفت اکنون زمان آن است که کشورها و مردم در همکاری با هم و ارائه حمایت و کمک به تلاش های امدادرسانی جاری، از وقوع یک فاجعه جدی تر جلوگیری کنند. مقاطع زمانی نظیر امروز به ما می آموزد ما باید با دیگران چنان رفتار کنیم انتظار چنان رفتاری را ازجانب آنها داریم.

XS
SM
MD
LG