لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۹

اوباما فرا رسیدن ماه رمضان را به همه مسلمانان تبریک گفت


سفره افطار اوباما در کاخ سفید، ۱۳ اوت ۲۰۱۰
سفره افطار اوباما در کاخ سفید، ۱۳ اوت ۲۰۱۰

اوباما حضور مسلمانان آمریکایی بر سفره افطار کاخ سفید را خوش آمد گفت و ضمن ابلاغ سپاس های آمریکا به مسلمانان آمریکایی، ماهی همراه با صلح و تفاهم برای همه آرزو کرد

رئیس جمهوری آمریکا در آستانه ماه رمضان پیامی برای مسلمانان فرستاد. باراک اوباما دراین پیام که بر وب سایت کاخ سفید منتشر شده، از طرف مردم آمریکا، همسرش میشل و خودش، رسیدن ماه رمضان را به همه مسلمانان، در آمریکا و سراسر جهان، تبریک گفته است.

آقای اوباما دراین پیام «ماه مبارک رمضان» را « زمانی برای تأمل در خویشتن و کف نفس از راه عبادت و روزه داری، و نیز، فرصتی برای تجدید عهد مسلمانان جهان به دستگیری از محرومان و کسانی که در چنگال تنگی های اقتصادی و بی عدالتی دست و پا می زنند» توصیف کرده است.

باراک اوباما در این پیام می گوید: «ما در اینجا، در آمریکا، سپاسگزار بسا سازمان ها، افراد و کارآفرینان مسلمان-آمریکایی هستیم که با هدف فرصت آفرینی برای همه، در کاهش نابرابری های اقتصادی و فقرزدایی تلاش می کنند. و این همه را نه فقط از طریق امور خیریه، بلکه همچنین با نوآوری هایشان برای توانمندسازی دانشجویان، کارگران، و خانواده ها از راه تحصیل، آموزش های حرفه ای و تامین های بهداشتی، انجام می دهند».

باراک اوباما در این پیام می گوید: «رمضان در عین حال به ما یادآور می شود که آنچه بر خود نمی پسندیم بر دیگران روا نداریم؛ و به اصول بنیادی که مؤمنان همه دین های جهان را به هم می پیوندد- یعنی به آرزوی برقراری صلح، عدالت و برابری- بیندیشیم».

آقای اوباما می افزاید: «در روزهایی که بسیاری از مردم جهان همچنان به رنج و درد ناشی از جنگ های بی معنی و خشونت گرفتارند، این اوقات قدسی، تعهد مشترک ما را در دست یابی به عدالت و صلح و حفظ کرامت فرد فرد انسان ها یادآور می شود».

باراک اوباما در پایان این پیام می گوید: «به رسم همه سال های ریاست جمهوری ام، امسال نیز حضور مسلمانان آمریکایی را ازسراسر آمریکا بر سفره افطار در کاخ سفید خوش آمد می گویم و آن را فرصت دیگری می دانم تا ضمن ابلاغ سپاس های آمریکا از مسلمانان آمریکایی به خاطر سهمی که در پیشرفت این کشور داشته اند، برای همه مسلمانان در سراسر جهان ماهی مبارک و سرشار از شادی برای خانواده ها و جوامع، همراه با صلح و تفاهم، آرزو کنم. رمضان کریم.

XS
SM
MD
LG