لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۷

اوباما در پیام تبریک عید قربان خواستار استقبال آمریکاییان از پناهجویان شد


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت عید قربان خواستار آن شد که ایالات متحده از پناهجویان و مهاجران استقبال کند.

آقای اوباما در این پیام گفت به خاطر داشته باشیم که بسیاری از آوارگان در سراسر جهان در این روز مقدس، جدای از خانواده خود هستند و از آینده خود اطمینان ندارند ولی همچنان امیدوارند که فردایی روشن تر داشته باشند.

باراک اوباما در بیانیه خود که روز دوشنبه منتشر شد گفته است که ما به عنوان یک ملت به استقبال از بیگانگان، چه آوارگانی که از مناطق جنگزده فرار کرده اند و چه مهاجرانی که در جستجوی زندگی بهتر خانه های خود را ترک کرده اند، با آغوش باز و با یکدلی متعهد هستیم.

این اظهارات آقای اوباما در حالی است که دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان شعارهای تبلیغاتی خود را روی سخت تر کردن ورود مهاجران و پناهندگان متمرکز کرده است.

آقای ترامپ در یک سخنرانی اخیر خود در ایالت آریزونا درباره سیاست های مهاجرتی اش، به آنچه رواج قتل های ناموسی در میان برخی از افغان ها و عراقی ها خواند، اشاره کرد و گفت کسانی که به آمریکا می آیند باید با ارزش های این کشور هماهنگ باشند.

ترامپ همچنین گفته است که پذیرش مهاجر از کشورهایی مانند سوریه و لیبی به حالت تعلیق در می آید، چون به گفته او نمی دانیم این افراد چه کسانی هستند. او وعده داده است که پناهجویان سوری را از آمریکا به کشورشان بازگرداند.​

پیشتر جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز در پیامی عید قربان را تبریک گفته بود.

XS
SM
MD
LG