لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۳

آمریکا سه فرد و شرکت را در روسیه و چین در ارتباط با کره شمالی تحریم کرد


استیون منوشن وزیر خزانه داری (دارایی) ایالات متحده آمریکا - آرشیو
استیون منوشن وزیر خزانه داری (دارایی) ایالات متحده آمریکا - آرشیو

دولت ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد دو شرکت و یک شخص را که در روسیه و چین فعالیت می‌کنند، در ارتباط با تحریم‌های جاری علیه کره شمالی در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

طبق بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت «یانبیان سیلورستار» در چین و مدیرعامل اهل کره شمالی آن «جونگ سانگ هوا»، و شرکت «وُلاسیس سیلورستار» در روسیه تحریم شده‌اند.

وزیر خزانه داری آمریکا در این بیانیه گفت، هدف از این اقدام قطع درآمدهای نامشروع خارجی کره شمالی از طریق افرادی است که با هویت جعلی در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند.

استیون منوشن در بیانیه‌ای گفت، وزارت خزانه داری آمریکا بار دیگر به افراد و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و تجارت هشدار می‌دهد از استخدام نیرو از کره شمالی پرهیز کنند.

وی اضافه کرد، ایالات متحده تا زمانی که پیونگ یانگ عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح‌های هسته‌ای را بطور کامل و قابل راستی آزمایی انجام ندهد، به اجرای کامل تحریم‌ها ادامه خواهد داد.

این در حالی است که به دنبال دیدار تاریخی ۱۲ ژوئن بین پرزیدنت ترامپ و رهبر کره شمالی در سنگاپور، دو طرف بر آغاز روند عاری سازی شبه جزیره کره از تسلحیات هسته‌ای توافق کردند.

با این حال واشنگتن، علاوه بر تاکید بر پیگیری دیپلماسی با پیونگ یانگ، بارها گفته است تحریم‌های ایالات متحده علیه کره شمالی تا زمان تحقق کامل خلع سلاح اتمی کره شمالی ادامه خواهد یافت.

آمریکا اواخر مرداد ماه نیز اسامی یک فرد و سه شرکت را در چین، روسیه و سنگاپور – که در زمینه حمل و نقل غیرقانونی برای کره شمالی فعالیت داشتند – در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG