لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۵

تنش دوباره در میسوری به دنبال شلیک پلیس به جوان سیاه‌پوست


درحالی که تظاهرات علیه نیروهای پلیس و همچنین در حمایت از آنها در برخی نقاط آمریکا ادامه دارد، کشته شدن یک جوان سیاه‌پوست بر اثر شلیک یک مامور پلیس در شهر سنت لوییس ایالت میسوری، بار دیگر باعث بروز تنش در آن شهر شد.

این حادثه اواخر روز سه‌شنبه در پمپ بنزینی در حومه سنت لوییس در منطقه برکلی، نزدیک همان محلی که جوان سیاه‌پوست دیگری به نام مایکل براون در تابستان گذشته به ضرب گلوله یک پلیس سفیدپوست جان خود را از دست داد، روی داد.

حادثه زمانی روی داد که آنتونیو مارتین ۱۸ ساله، اسلحه خود را به طرف یک مامور پلیس که به سمت او می‌آمد و همچنین فرد دیگری در پمپ بنزین گرفت، و به گفته برایان شلمن سخنگوی پلیس سنت لوییس، آن مامور پلیس ناچار شد برای حفظ جان خود واکنش نشان دهد و به سمت او شلیک کند.

بر اساس گزارش پلیس محلی، حدود ۶۰ نفر اقدام به تجمع اعتراضی در محل حادثه کردند که ۳ نفر از آنها بازداشت شدند.

مادر جوان مقتول در گفتگو با خبرنگاران گفت پسرش هنگام حادثه با دوست دختر خود بود و افزود «آنها برای خرید می‌رفتند و گمان می‌کنم او شروع کرد و پلیس هم تیراندازی کرد.»

برکلی تنها چند کیلومتر با شهر فرگوسن، که در ماه اوت (اواخر مرداد ماه) به دنبال کشته شدن مایکل براون شاهد ناآرامی‌ها و اعتراضاتی علیه نیروهای پلیس بود، فاصله دارد.

در همین حال، روز سه‌شنبه حدود ۲۰۰ نفر با نادیده گرفتن تقاضای شهردار نیویورک، و همچنین گروه دیگری در حمایت از پلیس در آن شهر راه پیمایی کردند. بیل ماریو شهردار نیویورک پس از آن که دو افسر پلیس در خودروی گشتی خود، در یک تیراندازی انتقام‌جویانه به قتل رسیدند، از مردم خواست تظاهرات را متوقف کنند.

XS
SM
MD
LG