لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۳

بایدن از کمک جدید نظامی ۳۷۵ میلیون دلاری آمریکا به اوکراین رونمایی کرد


روسای جمهوری آمریکا و اوکراین - ۲۱ مه ۲۰۲۳
روسای جمهوری آمریکا و اوکراین - ۲۱ مه ۲۰۲۳

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز یکشنبه گفت آمریکا یک بسته جدید ۳۷۵ میلیون دلاری کمک نظامی به اوکراین می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای بایدن به ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، گفت آمریکا تمام تلاش خود را برای تقویت توان دفاعی اوکراین در جنگ با روسیه انجام می‌دهد.

این دیدار در حاشیه اجلاس سران هفت کشور صنعتی، گروه-۷، در هیروشیما، در ژاپن انجام شد.

جو بایدن گفت که کمک نظامی جدید آمریکا شامل مهمات، توپخانه، خودروهای زرهی و همچنین آموزش نیروهای اوکراینی است.

رئیس جمهوری آمریکا به آقای زلنسکی گفت که گروه-۷ از اوکراین حمایت می‌کند و قول می‌دهم که جایی نخواهیم رفت.

کاخ سفید گفت آقای بایدن در دیدار با ولودیمیر زلنسکی، بر آمادگی آمریکا برای کمک به افزایش توان دفاعی درازمدت اوکراین به منظور مقابله با تجاوز روسیه و جلوگیری از آن تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، جو بایدن همچنین به حمایت آمریکا از تلاش مشترک کشورهای متحد برای آموزش خلبانان اوکراینی در استفاده هواپیماهای جنگنده نسل چهارم، مانند اف-۱۶ اشاره کرد.

دفتر رئیس جمهوری اوکراین گفت که آقای زلنسکی از ایالات متحده برای بسته جدید و کمک مالی ۳۷ میلیارد دلاری که تا به امروز داده شده است، تشکر کرد.

در همین حال، یک مقام ارشد آمریکایی گفت: جو بایدن از همتایان ژاپنی و کره جنوبی خود برای دیدار در واشنگتن، پس از نشست سه جانبه‌شان در حاشیه اجلاس سران گروه هفت دعوت کرد.

کاخ سفید در بیانیه‌ای که پس از نشست هیروشیما منتشر کرد، گفت: در این نشست، درباره چگونگی ارتقای همکاری‌های سه جانبه از جمله هماهنگی در مواجهه با «تهدیدات غیرقانونی هسته‌ای و موشکی» کره شمالی گفتگو کردند.

XS
SM
MD
LG