لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۱

فرمانده ارشد نظامی آمریکا: ارتش باید برای جنگ‌های پیشرفته آماده شود


ژنرال مارک میلی - آرشیو
ژنرال مارک میلی - آرشیو

بلند‌پایه‌ترین مقام نظامی آمریکا از نسل بعدی سربازان ارتش این کشور خواست خود را برای جنگ‌های آینده که به گفته او ممکن است به جنگ‌های امروزی شباهت خیلی کمی داشته باشند، آماده کنند.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز شنبه در سخنان خود تصویری تلخ از جهانی ترسیم کرد که بیش از گذشته بی‌ثبات می‌شود و در آن قدرت‌های بزرگ قصد تغییر نظم جهانی را دارند.

او به فارغ التحصیلان «آکادمی نظامی ایالات متحده» در وست پوینت گفت که آنها مسئولیت دارند که اطمینان حاصل کنند آمریکا برای آن شرایط آماده خواهد بود.

میلی در سخنانش گفت که امکان درگیری‌های بین المللی مهم بین قدرت‌های بزرگ در حال افزایش است، نه کاهش.

او گفت شرایط هر حوزه‌ای که در ۷۰ سال گذشته از لحاظ نظامی آمریکا از برتری در آن «لذت» می‌برد، تغییر می‌کند، و در واقع در حال حاضر «در هر حوزه‌ای از درگیری، فضا، سایبری، دریایی، هوایی و البته زمینی با چالش مواجه هستیم.»

او گفت که آمریکا دیگر قدرتی جهانی که بدون چالش باشد، نیست و در عوض، در اروپا با تجاوز روسیه، در آسیا با رشد چشمگیر اقتصادی و نظامی چین و همچنین تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی، و در خاورمیانه و آفریقا با بی‌ثباتی از سوی تروریست‌ها محک زده‌ می‌شود.

میلی گفت جنگ‌های آینده بسیار پیچیده خواهد بود، با دشمنانی که گیرانداختن آنها دشوار خواهد بود و جنگ‌های شهری که برای مقابله با آنها به سلاح‌های دقیق دوربرد، و فناوری‌های پیشرفته جدید، نیاز خواهد بود.

میلی گفت که ارتش ایالات متحده نمی‌تواند به مفاهیم و سلاح‌های قدیمی بچسبد، و باید به سرعت نیرو و تجهیزات خود را مدرن و توسعه دهد. او گفت که افسران فارغ التحصیل باید طرز تفکر، آموزش و مبارزه نیروهای آمریکایی را تغییر دهند.

این ژنرال آمریکایی گفت در ۲۵ تا ۳۰ سال آینده، ویژگی‌های اساسی جنگ و سلاح‌ها همچنان تغییر خواهد کرد.

به گفته میلی، رهبران فردای ارتش آمریکا با تانک‌های روباتیک، کشتی‌ها و هواپیماها خواهند جنگید و روی هوش مصنوعی، سوخت‌های مصنوعی، محصولات پرینت سه بعدی و مهندسی فاكتورهای انسانی اتکا خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG