لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۹

وزیر دفاع آمریکا: ایران همچنان به حمایت از تروریسم ادامه می‌دهد


جیم متیس وزیر دفاع ایالات متحده - آرشیو
جیم متیس وزیر دفاع ایالات متحده - آرشیو

وزیر دفاع ایالات متحده که به بریتانیا سفر کرده است، روز جمعه در جمع خبرنگاران در لندن گفت، ایران همچنان به رفتار خود در گسترش تروریسم و حمایت از فعالیت‌های شبه نظامیان در منطقه ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جیم متیس در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات سال ۲۰۱۲ او که گفته بود سه تهدید عمده‌ علیه آمریکا «ایران، ایران و ایران» هستند، گفت رفتار ایران از سال گذشته به این طرف تغییر نکرده است.

وی افزود «زمانی که در مورد ایران صحبت کردم، رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بودم و ایران صادرکننده نخست تروریسم بود؛ صریح بگویم، (ایران) حامی اول تروریسم بود و امروز هم به آن رفتار خود ادامه می‌دهد.»

واشنگتن فعالیت‌های ایران در منطقه را «بی‌ثبات‌ کننده» می خواند و به دنبال توافق هسته‌ای تهران و شش قدرت جهانی، از جمله آمریکا، برخی انتظار داشتند سیاست‌های ایران با نزدیک شدن به جامعه جهانی، تغییر کند.

وزیر دفاع دولت پرزیدنت ترامپ اواسط اسفند ماه نیز در ژاپن، با بیان این که جمهوری اسلامی ایران برای نظم و قوانین بین المللی احترامی قائل نیست، گفته بود که ما شاهد رفتار بد آنها در منطقه بوده‌ایم و باید به آنها رسیدگی شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG