لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

آگهی جنجالی پپسی با حضور کندال جنر، مانکن آمریکایی


خانم جنر ۲۱ ساله است و عضوی از خانواده کارداشیان است.
خانم جنر ۲۱ ساله است و عضوی از خانواده کارداشیان است.

آگهی جدید شرکت نوشابه سازی پپسی جنجال آفرین شده است. کندال جنر، مانکن مشهور آمریکایی در این آگهی از جمع معترضان جنبش جان سیاهان ارزش دارد، یک قوطی نوشابه به پلیس می دهد که همین باعث واکنش خیلی ها در اینترنت شده و حتی پپسی را به واکنش وا داشته است.

در این آگهی، کندال جنر از جمع معترضان خارج می شود و به پلیسی یک قوطی پپسی می دهد. زنی محجبه نیز در حال عکاسی از پلیسی است که پپسی را می نوشد.

همین ویدئوی کوتاه موجب اعتراض فعالان جنبش بلاک لایوز مترز یا «زندگی سیاه پوستان ارزش دارد» شده است.

از جمله سیمونه ساندرز که به سی ان ان گفته، پپسی می خواهد محصول خود را بفروشد اما حقیقت را تغییر داده است و یک زن سفید پوست را نشان می دهد که از جمع معترضان رنگین پوست خود را جدا کرده و به پلیس پپسی تعارف می کند. این توهین به جنبش «زندگی سیاه پوستان ارزش دارد» است.

پس از کشته شدن چند سیاه پوست توسط پلیس در سراسر آمریکا این جنبش راه افتاد که تجمع های آنها گاهی با خشونت پلیس روبرو شد.

از جمله کسانی که به این آگهی واکنش نشان داده اند، پیرز مورگان مجری سابق استعدادیابی آمریکایی و سی ان ان است که آن را ناپسند دانسته است.

واکنش های تند به این آگهی موجب واکنش شرکت نوشابه سازی پپسی شد. پپسی می گوید در این آگهی از نژادهای مختلف استفاده کرده و فضا، بازتاب دهنده ماهیت جامعه امروز است.

اینجا می توانید این آگهی ۴۵ ثانیه ای را ببینید:

کندال جنر ۲۱ ساله، مدل و شخصیت تلویزیونی است که از ۱۴ سالگی فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرده الست. خواهران کارداشیان، ناخواهری های او محسوب می شوند.

XS
SM
MD
LG