لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۸

پپسی نوشابه رژیمی جدید با استفاده از نوعی قند مصنوعی ارائه کرد


جایگزینی شیرین کننده مصنوعی پپسی های رژیمی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

کمپانی پپسی به تازگی برای تولید نوشابه "سالم‌تر"، از یک شیرین کننده جدید در نوشابه‌های رژیمی خود استفاده کرده است.

پپسی اعلام کرده است که شیرین کننده آسپارتام با قند مصنوعی دیگری جایگزین شده است تا انتخاب بیشتر و سالم تری برای مصرف کنندگان فراهم آورد.

در آمریکا، نخستین سری پپسی‌های رژیمی، که شیرین کننده آسپارتام را با سوکرالوز جایگزین کرده است، در قفسه سوپرمارکت ها جای گرفتند. سوکرالوز در حال حاضر در شیرین کننده‌های اسپلندا در بازار وجود دارد و کالری آن صفر است.

با وجود این، نسبت به تاثیر نوشابه رژیمی بر وزن و سلامت بدن تردید وجود دارد. یک مصرف کننده می‌گوید که پپسی‌های رژیمی گزینه‌های بیشتری در اختیار او قرار می‌دهند تا وزنش را متعادل نگاه دارد. اما دکتر مارک هیمن از مایو کلینیک با این نظر موافق نیست.

او می‌گوید: "وقتی شما شیرین کننده مصنوعی می‌خورید، بدن شما تصور می‌کند قند در راه است و انسولین ترشح می‌کند. نتیجه ترشح انسولین هم ذخیره کردن موادغذایی خورده شده به صورت چربی است."

شیرین کننده‌های مصنوعی از سال ۱۹۵۷ برای استفاده دیابتی‌ها وارد بازار مصرف شد و نخستین سری آن حاوی ساخارین‌های دانه شده بود. نسل دوم شیرین کننده‌های حاوی تراویا و استیویا بودند که منشا گیاهی داشتند و مورد استقبال عده زیادی قرار گرفتند.

XS
SM
MD
LG