لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۳

حکم اعدام برای عامل کشتار سیاهپوستان در ایالت کارولینای جنوبی


دیلان روف همواره بر تنفر خود به عنوان عامل حمله و کشتار سیاهپوستان تاکید کرد.
دیلان روف همواره بر تنفر خود به عنوان عامل حمله و کشتار سیاهپوستان تاکید کرد.

بعد از چند روز محاکمه، دادگاه مرد جوانی که سال خرداد ماه سال ۹۴ حاضران در یک کلیسا در ایالت کالرولینای جنوبی را به رگبار بست، به اعدام محکوم کرد.

در این حادثه، ۹ نفر از جمله یک کشیش، که همگی سیاهپوست بودند، کشته شدند. دیلان روف عقاید نژادپرستانه خود را علنا ابراز کرده بود و دادگاه نیز یکی از جرایم او را جنایت برپایه نفرت اعلام کرد.

این مجرم ۲۲ ساله در جریان برگزاری دادگاه اعلام پشیمانی نکرد و گفت که همچنان احساس می‌کند که این کار را باید انجام میداد. او پس از دریافت حکم اعلام کرد که خواستار تجدید نظر است.

کشتار در کلیسای امانوئل شهر چارلستون کارولینای جنوبی بحث بر سر محدودیت خرید و مالکیت اسلحه را بار دیگر مطرح کرد. همچنین موجب شد تا موضوع نژادپرستی در این ایالت مورد توجه قرار بگیرد. در نهایت این مباحث موجب شد تا پرچم کنفدراسیون، که ریشه در تمایل به برده داری در ایالت های جنوبی آمریکا دارد و نشان دهنده گرایش‌های نژادپرستانه است، از مقابل مجلس نمایندگان آمریکا برچیده شود.

مجازات اعدام در آمریکا

حکم اعدام در حالی برای دیلان روف صادر شده است که بیش از نیمی از ایالت‌های آمریکا مجازات اعدام را لغو کرده‌اند یا آن را اجرا نمی کنند. براساس قوانین، هنوز دولت فدرال برای برخی جرایم درخواست مجازات اعدام می کند اما کمتر مواردی از اجرای این مجازات گزارش شده است.

جرایمی چون خیانت، تروریسم و قتل ماموران فدرال با مجازات اعدام روبرو می شود.

از ۱۹۸۸، از سوی دادگاه فدرال تنها سه مجرم در آمریکا اعدام شده اند که یکی از آنها تیموتی مک‌وی بود. مک‌وی یک کهنه سرباز بود که با بمبگذاری در اوکلاهما سیتی در سال ۱۹۹۵ موجب مرگ ۱۶۸ نفر شده بود و در سال ۲۰۰۱ با تزریق کشنده اعدام شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG