لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۷

وزارت دادگستری آمریکا یک گروه تحقیق درباره حزب‌الله لبنان تشکیل داد


جف سشنز دادستان کل کشور و وزیر دادگستری ایالات متحده آمریکا - آرشی.
جف سشنز دادستان کل کشور و وزیر دادگستری ایالات متحده آمریکا - آرشی.

وزیر دادگستری ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد یک گروه تحقیقاتی برای شناسایی افراد و سازمان‌هایی که از حزب‌الله لبنان حمایت می‌کنند در این وزارتخانه تشکیل شده است. آمریکا حزب‌الله را یک سازمان تروریستی می‌داند.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از جف سشنز، وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات ویژه‌ای درباره شریان مالی این گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران و استفاده از قاچاق مواد مخدر برای تامین منابع مالی خود انجام خواهد داد.

دادستان کل ایالات متحده در سخنانی در شهر واشنگتن تاکید کرد که «وزارت دادگستری برای رفع هر تهدیدی علیه شهروندان مان از سوی سازمان‌های تروریستی و پایان دادن به بحران مواد مخدر از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهد کرد.»

به دنبال انتشار گزارش هایی در آذر ماه، جمهوریخواهان آمریکا باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین را متهم کردند که در طول مذاکرات هسته‌ای با ایران، در روند تحقیقات مربوط به فعالیت‌های مواد مخدر حزب‌الله کارشکنی کرده است.

کنگره آمریکا سپس از وزیر دادگستری خواست اسناد و مدارکی که ممکن است به تلاش دولت اوباما در ناکام گذاشتن آن تحقیقات مربوط باشد را ارائه کند. جف سشنز دو روز بعد وعده داد تحقیقات در این زمینه را آغاز می‌کند.

پرزیدنت دونالد ترامپ توافق جامع اتمی ۲۳ تیر ۱۳۹۴ در وین را یک «توافق بد» خوانده و می‌گوید باراک اوباما برای رسیدن به توافق با ایران بر سر برنامه بحث‌برانگیز هسته‌ای آن کشور، بیش از حد به جمهوری اسلامی امتیاز داده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG