لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۷

سشنز: درباره ادعای کارشکنی دولت اوباما درباره حزب الله در پرونده مواد مخدر تحقیق می‌کنیم


دو روز بعد از درخواست چند عضو کنگر برای پیگیری این ادعا که دولت اوباما کارشکنی‌هایی در پیگرد حزب الله لبنان در قاچاق مواد مخدر برای حفظ توافق هسته‌ای ایران کرده، وزیر دادگستری آمریکا تایید کرد که درباره این اتهامات علیه دولت قبل آمریکا تحقیق خواهد کرد.

دست‌کم دو عضو کنگره، جیم جردن و ران دسانتیس، قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه ۳۰ آذر در نامه‌ای به وزیر دادگستری خواستند که تمام سندها و مکاتباتی را که ممکن است به تلاش های تازه فاش شده ی دولت اوباما در ناکام گذاشتن تحقیقات درباره فعالیت های حزب الله و حامیان ایرانی اش مربوط باشد، تحویل بدهد.

این هفته، نشریه پولیتیکو در گزارشی مدعی شد: دولت پیشین آمریکا یک دهه تحقیقات «اداره مبارزه با مواد مخدر» درباره عملیات غیرقانونی حزب الله را خنثی کرد.

در گزارش پولیتیکو به نقل از برخی مقام های سابق اداره مبارزه با موارد مخدر آمریکا موسوم به دی‌ای‌ای (DEA) گفته اند دولت باراک اوباما در کار پروژه کاسندرا که بخشی از آن علیه گروه حزب الله لبنان بوده، کار شکنی کرده است. علاوه بر حزب الله لبنان، سپاه قدس ایران نیز در این پروژه نقش داشته است.

به گزارش فاکس نیوز، جف سشنز در بیانیه ای ضمن ابراز اینکه امیدوار است دولت قبل کارشکنی نکرده باشد، نوشت این یک مساله مهم برای امنیت مردم آمریکاست و در این باره تحقیق خواهد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG