لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۹

توافق تویوتا و مزدا برای ساخت مشترک خودروهای برقی در آمریکا


آکیو تویوتا (چپ) و ماسامیچی کوگای، رئیس دو شرکت خودروسازی تویوتا و مزدا، پس از نخستین دور مذاکرات در توکیو، ژاپن - بهار ۱۳۹۴
آکیو تویوتا (چپ) و ماسامیچی کوگای، رئیس دو شرکت خودروسازی تویوتا و مزدا، پس از نخستین دور مذاکرات در توکیو، ژاپن - بهار ۱۳۹۴

شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا روز جمعه اعلام کرد در چارچوب توافق همکاری با شرکت مزدا برای تاسیس یک کارخانه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری تولید خودروهای برقی در ایالات متحده، برای خرید ۵ درصد سهام این رقیب کوچک‌تر ژاپنی خود به توافق رسیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، محل ساخت تاسیاست جدید تویوتا و مزدا هنوز مشخص نشده است، اما گفته شده ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار خودرو برقی یا الکتریکی در سال را خواهد داشت، که هر کدام از آنها سهم مشخصی در تولید آنها را خواهند داشت.

طرح مشترک این دو نام شناخته شده ژاپن سرمایه گذران را شگفت‌زده کرده است؛ آن هم زمانی که فصل فروش خودرو رو به پایان است. در عین حال خبر خوبی هم می‌تواند برای پرزیدنت دونالد ترامپ باشد که پیشتر وعده بازگرداندن فرصت‌های شغلی به ایالات متحده را داده است.

این کارخانه ۴۰۰۰ فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد کرد، و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است در سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز به کار کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG