لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۲

تهدید توییتری ترامپ: جنرال موتورز تولید خودرو در مکزیک را متوقف کند


دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا در یک پست توییتری در روز سه شنبه شرکت خودروسازی «جنرال موتورز» را تهدید کرد که اگر واردات خودرو از مکزیک به آمریکا را متوقف نکند، با افزایش مالیات مواجه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس جنرال موتورز تنها درصد کوچکی از خودروهای کوچک شورلت کروز خود را از مکزیک وارد می کند و بخش بزرگی از محصولاتش را در کارخانه ای در ایالت اوهایو در شمال آمریکا تولید می کند.

آقای ترامپ روز سه شنبه توییت کرد که جنرال موتورز کروزهای ساخت مکزیک را بدون مالیات به آمریکا وارد می کند. او به این کمپانی گفت که یا خودروهایش را در آمریکا بسازد، یا «مالیات سنگین گمرک مرزی» بپردازد.

به گفته سخنگوی جنرال موتورز، این شرکت نوع هاچبک شورلت کروز را در مکزیک تولید می کند و در سال گذشته ۴۵۰۰ دستگاه از آن را در آمریکا فروخت. او گفت این نوع خودرو در فصل پاییز در آمریکا به معرض فروش گذاشته شد و جنرال موتورز آن را برای عرضه در بازارهای جهانی در مکزیک تولید می کند.

شان اسپایسر سخنگوی ترامپ گفت توییت رئیس جمهوری منتخب درباره یک شرکت نبوده و حالت عمومی داشته است. او گفت: «او به شکل کلی تصریح کرد که می خواهد مشاغل را به آمریکا بازگرداند. او نمی خواهد مشاغل به خارج از کشور منتقل شوند.»

توییت اخیر دونالد ترامپ آخرین مورد از تهدید مالیاتی او علیه شرکت هایی است که خط تولید را به مکزیک برده و محصول نهایی را به آمریکا وارد می کنند؛ از شرکت هایی فنی گرفته تا آمازون، بوئینگ و فروشگاه لباس و لوازم خانگی میسیز.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG