لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۴

«تولید در داخل» محور دیدار ترامپ با مدیران سه غول خودروسازی آمریکا


رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه شنبه با مدیران ارشد سه خودروساز بزرگ آمریکا دیدار و آنها را ترغیب کرد به جای انتقال خط تولید به خارج از کشور، محصولات خود را در داخل تولید کنند.

دونالد ترامپ در توئیتی گفته است «می‌خواهم برای خودروهایی که اینجا به فروش می‌رسند، تاسیسات جدیدی در همینجا ساخته شود.»

دیدار امروز او با مدیران اجرایی جنرال موتورز، فورد و فیات-کرایسلر در واشنگتن، پایتخت ایالات متحده، در دومین روز کاری او پس از آغاز رسمی دوران ریاست جمهوری او صورت گرفت.

دونالد ترامپ روز جمعه در مراسمی در مقابل کنگره، به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده سوگند خورد.

وی برای دومین روز متوالی، در دیدار و گفت‌وگو با مدیران شرکت‌های عمده آمریکایی در کاخ سفید، خواستار تلاش بخش صنعت برای ایجاد مشاغل جدید در کشور شده است.

دونالد ترامپ در هفته‌های پیش از ریاست جهوری خود، از این که خودروسازان آمریکایی برخی محصولات خود را در مکزیک تولید می‌کنند انتقاد کرده و وقتی آنها اعلام کردند تاسیسات جدیدی در آمریکا می‌سازند، از آنها تقدیر کرده بود.

او به شرکت‌های خودروسازی آمریکا هشدار داده که برای تصویب افزایش مالیات مرزی در کنگره، احتمالا تا ۳۵ درصد، برای محصولات کارخانه‌هایی که خط تولید خود را به خارج از کشور منتقل می‌کنند، تلاش خواهد کرد.

رئیس جمهوری جدید ایالات متحده در عین حال وعده داده است مالیات و عوارض دولتی بر محصولات شرکت‌های آمریکایی که در داخل کشور تولید می‌کنند را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG