لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۳

هیگل: آمریکا جلوی اتمی شدن ایران را می گیرد


چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا در نشست مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر اسرائیل - ۲۵ اردیبهشت ۹۳
چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا در نشست مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر اسرائیل - ۲۵ اردیبهشت ۹۳
چاک هیگل وزیر دفاع ایالات متحده که در اسرائیل بسر می برد، با تاکید بر تعهد واشنگتن برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی، گفته است آمریکا از هیچ اقدامی در این زمینه فروگذار نخواهد کرد.

آقای هیگل در سفر یک هفته ای خود به منطقه، به اسرائیل رفت و این سخنان را در دیدار با بیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل مطرح کرد. نتانیاهو، که به مذاکرات در باره برنامه هسته ای ایران مشکوک است، گفته است ایران تلاش می کند جامعه بین المللی را فریب دهد.

سخنان وزیر دفاع آمریکا در حالی است که ایران و گروه موسوم به ۱+۵ شامل آمریکا، فرانسه، آلمان ، بریتانیا، چین و روسیه در وین گرد آمده اند و دور تازه ای از گفتگوهای هسته را برای رسیدن به یک توافق جامع و نهایی آغاز کرده اند.

نخست وزیر اسرائیل نیز با اشاره به این که تمرکز اصلی گفتگوهای ایران و ۱+۵ باید بر پیشگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای باشد گفت تمرکز اصلی جامعه بین المللی در این گفتگوها باید بر یک نکته باشد و آن این که آیت الله ها نباید پیروزِ این مذاکرات باشند.

آقای هیگل به نخست وزیر اسرائیل و مردم آن کشور اطمینان داد که کشورش همچنان به جلوگیری از هسته ای شدن ایران پایبند است.

او پیش از سفر به اسرائیل در نشست مشترک آمریکا و شورای همکاری های خلیج فارس در عربستان با اشاره به گفتگوهای ایران و غرب بر سر برنامه هسته ای ایران، گفت توافق احتمالی نهایی با ایران امنیت منطقه را تهدید نمی کند.
XS
SM
MD
LG