لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۲

وزیر خارجه آمریکا «یلدا» را به ایرانیان تبریک گفت: پایان شب سیه، سپید است


مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در یک پیام توئیتری شب یلدا را به ایرانیان تبریک گفت.

وزیر خارجه آمریکا روز جمعه ۳۰ آذر در توئیتر خود نوشت: «ایرانیان طولانی‌ترین‌ شب سال و پیروزی نور بر تاریکی را جشن می گیرند. من برای آنها رفاه و آزادی آرزو می‌کنم.»

آقای پمپئو همچنین در توئیت خود شعری از نظامی گنجوی شاعر ایرانی آورد که گفته «در نومیدی بسی امید است. پایان شب سیه، سپید است.»

وزیر خارجه آمریکا در پایان توئیت خود یلدا را تبریک گفته و از هشتگ #Yalda استفاده کرد.

توئیت‌های وزیر خارجه درباره ایران

مایک پمپئو در یک سال اخیر و بعد از رسیدن به مقام وزارت خارجه ایالات متحده، بارها از توئیتر خود برای ارسال پیام به مردم ایران استفاده کرده است.

او آذر ماه با تشکر از اقدام کشور آلبانی در اخراج دو مامور جمهوری اسلامی، یادآور شد که در یک سال گذشته سه نقشه ایران در اروپا خنثی شد.

۱۸ آذر نیز وزیر خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر خود به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد به ثروت حاکمان ایران و فساد دستگاه حکومتی جمهوری اسلامی اشاره کرد.

۲۹ آبان نیز، وزیر خارجه آمریکا در واکنش به تحریم شبکه ارسال نفت ایران به سوریه، با بیان این که نقض تحریم‌های آمریکا «پیامدهای جدی» برای ناقضان به دنبال دارد، از رهبر جمهوری اسلامی خواست به جای هزینه کردن ثروت ایرانی‌ها برای تروریست‌ها، آن را برای مردم ایران هزینه کند.

۱۵ آبان ماه،‌ وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در یک توئیت به زبان فارسی تاکید کرد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران شامل فروش غذا، محصولات کشاورزی، دارو، و تجهیزات پزشکی نمی‌شود.

پیشتر در مرداد ماه نیز، وزیر خارجه دولت پرزیدنت ترامپ در نخستین واکنش مستقیم به اعتراضات همان زمان در ایران، از ابراز نگرانی عمیق آمریکا نسبت به خشونت رژیم ایران با تظاهرکنندگان خبر داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG