لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۵

هشدار رئیس سازمان سیا: رویکرد دولت ترامپ در قبال ایران با دولت قبلی متفاوت است


رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سازمان سیا به جمهوری اسلامی ایران هشدار داد که « اقدامات تجاوزکارانه ایران» در منطقه را متوقف کند چون دولت جدید آمریکا آماده است برخلاف دولت قبلی دست به اقداماتی بزند.

مایک پمپئو، روز پنجشنبه در «مرکز استراتژیک و مطالعات بین الملل» در واشنگتن در سخنانی به تلاش های سازمان سی آی ای برای جمع آوری عملکرد ایران بعد از توافق هسته ای اشاره کرد و گفت فهرست اقدامات تجاوزکارانه ایران پس از توافق هسته ای به طور چشمگیری افزایش داشته است.

وی افزود ایران در یکسال اخیر بر نفوذ خود در منطقه افزوده است. این افزایش گسترش نفوذ از طریق کمک به حزب الله لبنان، شبه نظامیان شیعه در عراق و همچنین شبه نظامیان حوثی در یمن بوده است.

رئیس سازمان سیا همچنین به توافق هسته ای ایران و جامعه جهانی اشاره کرد و گفت که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در حال تهیه گزارشی برای رئیس جمهوری آمریکا است.

آقای پمپئو گفت تمایل ندارم در خصوص پایبندی آنها (ایران) به توافق هسته ای صحبت کنم و ترجیح می دهم گزارشم را به رییس جمهوری بدهم و اجازه بدهم که او در این خصوص حرف بزند.

وی تنها به این اشاره کرد که بخشی از فعالیت سازمان سیا به رئیس جمهوری درباره این است که ایران در چه حوزه‌هایی به مفاد توافق هسته ای وفادار است و در چه حوزه های تخلف می کند.

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا افزود باید میزان و چگونگی دسترسی آژانس بین المللی انرژی اتمی به سایت های اعلام شده و نشده ایران را نیز بدانیم.

آقای پمپئو در بخش دیگر سخنان خود درباره این نیز گفت کشورهای خلیج فارس و کشورهای اروپایی با آمریکا برای مقابله با تهدیدهای ایران همکاری خواهند کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG