لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۶

دموکرات ارشد سنا امیدوار است به رغم هشدارهای ترامپ، برجام اصلاح شود


وبسایت هیل در گزارشی نوشت: سناتور بن کاردین، عضو ارشد دموکرات کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده آمریکا، می گوید با وجودی که التیماتوم اخیر پرزیدنت دونالد ترامپ بر سر اصلاح توافق هسته ای ایران کار مذاکرات را «دشوارتر» کرده است، اما به باور او «راهی به پیش» بر سر طرح اصلاح توافق هسته ای ایران در کنگره وجود دارد.

این قانونگذار دموکرات چهارشنبه گفت: «خبر بد این است که نحوه ارائه آن، شرایط و التیماتوم اعلام شده کار را بسیار دشوارتر می کند. فکر می کنم راهی به پیش رو وجود دارد، اما ابتدا باید از آخرین مکالمه دولت ترامپ با اروپا اطلاع پیدا کنیم.»

سناتور باب کورکر، رییس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنا، به اتفاق دولت ترامپ و سناتور بن کاردین در حال کار بر روی پیش نویس لایحه ای هستند که جوابگوی خواست پرزیدنت ترامپ بوده و «قانون بازبینی توافق هسته ای ایران» موسوم به «اینارا» را اصلاح کند.

سناتور کورکر چهارشنبه گفت: «دیروز با بن صحبت کردم. روز قبل با رییس جمهور درباره این موضوع ملاقات داشتم و ما به تلاش خود ادامه می دهیم و انتظارم این است که به زودی متن طرح تهیه شود.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG