لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۳

کشورهای اروپایی بعد از تهدید ترامپ، فشارها بر ایران را افزایش می‌دهند


وزیران خارجه آلمان، فرانسه و بریتانیا به همراه فدریکا موگرینی، مسول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با ایران به توافق رسیدند که گفتگوهایی فشرده و بسیار جدی بر سر برنامه موشکی و نفوذ منطقه ای تهران داشته باشند.

روزنامه فاینشنال تایمز در گزارشی نوشت: زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان، پس از دیدار هفته گذشته مقام های اروپایی با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، در بروکسل، در تماسی با رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، او را در جریان این توافق گذاشته است.

این ملاقات یک روز پیش از هشدار دونالد ترامپ به اروپایی های امضاء کننده توافق هسته ای ایران انجام گرفت. رییس جمهوری ایالات متحده به هم پیمانان آمریکا هشدار داده بود که این آخرین فرصت برای اصلاح برجام است و او برای آخرین بار لغو تحریم های ایران را تمدید می کند.

دیپلمات های اروپایی اینک به فوریت در پی اطلاعات بیشتری از مقام های کاخ سفید هستند تا دریابند دونالد ترامپ دقیقا چه می خواهد و آن ها چگونه می توانند خواست او را تا پیش از پایان ضرب الاجل صد و بیست روزه اجابت کنند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG