لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۹

دوست رضا شاهینی: شاید او به دلیل دفاع از حقوق بشر ایران دستگیر شده باشد


رضا (رابین ) شاهینی شهروند آمریکایی ایرانی تبار ساکن کالیفرنیا که ۱۱ ژوئیه در ایران دستگیر شده است
رضا (رابین ) شاهینی شهروند آمریکایی ایرانی تبار ساکن کالیفرنیا که ۱۱ ژوئیه در ایران دستگیر شده است

یکی از دوستان رضا شاهینی، شهروند آمریکایی ایرانی تبار که به تازگی خبر دستگیری او در ایران منتشر شده، می گوید شاید او به دلیل نظراتی که در اینترنت در انتقاد از وضعیت حقوق بشر ایران پست کرده، بازداشت شده باشد.

رسانه‌های آمریکایی روز گذشته خبر دادند که رضا (رابین) شاهینی، فارغ التحصیل دانشگاه ایالتی سن دیه‌گو که اخیرا برای دیدار با خانواده و عیادت از مادر بیمارش به ایران سفر کرده بود، روز یازدهم ژوئیه توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

روزنامه لس آنجلس تایمز روز جمعه گزارش داد که دنرا راگونانان یکی از دوستان او گفته است "رابین به دلیل فعالیت در شبکه‌های اجتماعی برای دفاع از حقوق بشر معروف بود. دفاعی که متاسفانه چندان خوشایند حکومت ایران نیست."

راگونانان در مطلبی که همراه با عکسی از رابین و دوستانش در فیسبوک منتشر کرده می‌نویسد، با این حال او یک فعال جدی حقوق بشر نیست و تنها این موضوع را در شبکه های اجتماعی با دوستانش مطرح می کرد."

روزنامه لس آنجلس تایمز در این گزارش همچنین به نقل از محمد شاهینی پسرعموی رضا (رابین) نوشت که وی در طول سفر به ایران در منزل مادرش در شهر گرگان، واقع در ۲۵۰ کیلومتری شمال شرق تهران، اقامت داشت.

XS
SM
MD
LG