لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۴

آزمایش موفقیت آمیز موشکهای بالستيک در ایران


آزمایش شهاب ۳ (عکس آرشیو)
آزمایش شهاب ۳ (عکس آرشیو)
ایران می گوید در پاسخ به تهدیدهای نظامی، موشک های بالیستیک میان برد را که قادر است به اسراییل برسد با موفقیت آزمایش کرده است.

رسانه های رسمی ایران روز سه شنبه به نقل از حسین سلامی، قائم مقام فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفتند رزمایش ها موشک شهاب ۳ را شامل می شد و مسافتی بالغ بر ۱۳۰۰ کیلومتر را پیمود. موشک های کوتاه برد شهاب و شهاب ۱ نیز در رزمایش های دو روز گذشته آزمایش شدند.

سلامی گفت رزمایش ها پاسخی مستقیم به دشمنان ایران است که از روی میز بودن گزینه نظامی حرف می زنند.

در این میان، نیویورک تایمز گزارش داد آمریکا برای بازداشتن ایران از کوشش جهت بستن تنگه هرمز و افزایش شمار جت های جنگنده در منطقه، در صورتی که رویارویی بر سر برنامه اتمی ایران ادامه پیدا کند، نیروهای کمکی عمده ای به خلیج فارس فرستاده است.

جان کربی سخنگوی پنتاگون روز سه شنبه گفت آمریکا هشت فروند مین روب در خلیج فارس دارد که از چند ماه پیش بیشتر است. او تایید کرد ناوهواپیما بر پونس در منطقه حضور دارد، اما این ادعاها را که استقرار تجهیزات بیشتر در آنجا پیامی به ایران است نادرست دانست و گفت او چیزی که نشان دهنده فعالیت های غیرعادی ایران باشد ندیده است.

کربی به خبرنگاران گفت آمریکا حضور امنیتی نیرومند خود را در خاورمیانه حفظ خواهد کرد و بر تعهد خود به متحدان و شریکانش پای بند است.
او گفت حدود ۴۰ هزار سرباز آمریکایی همیشه در منطقه حضور دارند و آزمایش موشکی فعلی ایران بخشی از مانورهای عادی است که در گذشته نیز انجام داده است و تحریک کننده به نظر نمی رسد.
XS
SM
MD
LG