لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۵

موضوع مهاجرت در تبلیغات داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا


اظهارات ترامپ درباره اخراج مهاجران غیرقانونی و واکنش‌ها به آن
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

بحث مهاجرت در کمپین انتخابات ریاست جمهوری آینده با اظهارات دونالد ترامپ داوطلب جمهوری‌خواه نامزدی این انتخابات که گفته ۱۱ میلیون مهاجران غیرقانونی باید از آمریکا اخراج شوند، شدت گرفته است .

دونالد ترامپ، تاجر میلیونر خواهان اخراج دسته جمعی است: "وقتی مکزیک مردمش را به اینجا می‌فرستد آنها با خودشان مواد مخدر و جرم و جنایت می‌آورند. آنهامتجاوزند و بعضی‌هایشان هم فرضا مردم خوبی هستند".

سخنان دونالد ترامپ موجب برانگیختن احساسات قوی در مبارزات انتخاباتی شد. ولی در دانشگاه شهر نیویورک موسم به "کی یونی" برخی از دانشجویان مانند تاتیانا که بیش از همه در خطرند زیاد نگران نیستند.

تاتیانا یکی از بسیار دانشجویانی است که در کودکی بطور غیرقانونی به آمریکا آمدند و با فرمان اجرایی باراک اوباما موسوم به "دریم اکت" یا قانون آرزومندان موقتا از اخراج معافند. او می‌گوید: " به نظر من ترامپ قلدر است. زندگی پر از افراد قلدر است وتنها راه عقب زدن‌شان بی‌توجهی و نادیده گرفتن آنهاست."

در همین حال جب بوش دیگر داوطلب جمهوری‌خواه انتخابات، سیاست اخراج از سوی دونالد ترامپ را سرزنش کرد: "آقای ترامپ تصور می‌کند که خیلی راحت می‌شود مردم را جمع کرد. چون او تاجر موفقی است، افراد موفقی را در اختیار دارد تا مامورشان کند که این کار را انجام بدهند."

"ته کاس کو"یکی از این دانشجویان به اصطلاح آرزومند می‌خواهد کاندیداهای انتخاباتی به عملکرد این دانشجویان توجه کنند: "بسیاری از جمهوری‌خواهان مهاجران بدون مدارک قانونی را جانی تصور می‌کنند و این جور تصاویر منفی. ولی ما به آنها نشان میدهیم که بسیاری دانشجویان خوب هستند و راهی پیدا می‌کنیم که به دانشگاه برویم."

رئیس‌جمهوری آینده آمریکا تا یک سال ونیم دیگر کار خود را آغاز نخواهد کرد و این دانشجویان می‌دانند درآن زمان است که شاید ناچار با احتمال اخراج روبرو شوند.

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG