لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۷

دستورالعمل پیشنهادی جدید در محدودیت اعطای «گرین کارت» آمریکا به دریافت کنندگان خدمات دولتی


نمایی از ساحتمان وزارت امنیت داخلی ایالات متحده در شهر واشنگتن
نمایی از ساحتمان وزارت امنیت داخلی ایالات متحده در شهر واشنگتن

دولت پرزیدنت ترامپ دستورالعمل جدیدی را در حوزه مهاجرت پیشنهاد داده است که می‌تواند منجر به رد درخواست برخی از متقاضیان کارت اقامت آمریکا شود که از کمک‌های دولتی مانند بیمه درمانی و کوپن غذا، کمک هزینه مسکن و دیگر خدمات اجتماعی استفاده می‌کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز یکشنبه در گزارشی با این مقدمه نوشت، قوانین فدرال ایالات متحده پیشتر نیز متقاضیان اقامت دائم را ملزم می‌کرد توانایی و استقلال مالی خود و این که نیازی به کمک‌های دولتی ندارند و باری بر شانه‌های مالیات دهندگان نخواهد بود را اثبات کنند.

با این حال، در دستورالعمل جدید، جزئیات و شرایط بیشتری لحاظ شده که با اعمال آنها، تقاضای گرین کارت برخی از متقاضیان که واجد شرایط جدید نیستند، می‌تواند رد شود.

وزارت امنیت داخلی آمریکا روز شنبه اعلام کرد دریافت‌کنندگان فعلی و قبلی خدمات و کمک‌های خاص دولتی، که بیش از میزان مورد نظر در قوانین جدید باشد، به عنوان یک عامل منفی در روند بررسی تقاضاهای کارت اقامت دائم، و همچنین اقامت موقت، تلقی خواهد شد.

به گفته این وزارتخانه، پیشنهاد دولت به روشنی و واضح، تبیین کننده قانون قدیمی است که مدتهاست با هدف اطمینان یافتن از این که متقاضیان ورود به ایالات متحده و اقامت در کشور از پشتوانه مالی کافی برای گذران زندگی بطور مستقل و بدون نیاز به کمک دولت، اجرا می‌شود.

این پیشنهاد ۴۴۷ صفحه‌ای که در وبسایت وزارت امنیت داخلی آمریکا منتشر شده است، به منظور کسب آرای عمومی، ظرف چند هفته آینده در «فدرال رجیستر» ثبت خواهد شد و مردم می‌توانند در یک دوره ۶۰ روزه، پیش از اجرای رسمی، نظرات خود را درباره آن ابراز کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG