لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۳

وعده ترامپ برای پایان به بحران مهاجرت در جمع خانواده قربانیان کشته شده توسط مهاجران غیرقانونی


رئیس جمهوری آمریکا به انتقادها از جدایی کودکان مهاجران غیرقانونی از والدین شان واکنش نشان داد. پرزیدنت ترامپ که این هفته دستور داد فرزندان از والدین مهاجران غیرقانونی جدا نشوند، جمعه شب در کاخ سفید میزبان خانواده هایی بود که عزیزان شان توسط مهاجران غیرقانونی کشته شده بودند.

پرزیدنت ترامپ در بحبوحه نگرانی‌ها درباره جدایی کودکان از خانواده‌هایشان، که هنگام عبور غیرقانونی از مرز بازداشت شده اند، گفت که قربانیان واقعی در بحران مهاجرت، خانواده‌هایی هستند که عزیزانشان را توسط خارجیان جنایتکاری که غیرقانونی به آمریکا آمده‌اند، از دست داده اند.

او گفت: «این خانواده‌ها، انسان‌های فوق‌العاده و متعهدی هستند. اینها داستان‌هایی‌ست که دمکرات‌ها و آن‌هایی که مواضعی ضعیف در قبال مهاجرت دارند، درباره‌شان صحبت نمی‌کنند. نمی‌خواهند آنها را بشنوند، نمی‌خواهند آنها را ببینند. هیچ رسانه اصلی دوربین‌هایش را به خانه‌های آن‌ها نفرستاد یا تصاویر عزیزانشان را در برنامه‌های خبری شب پخش نکرد؛ درباره مرگ و ویرانی‌هایی صحبت نمی‌کنند که توسط آن‌هایی صورت می‌گیرد که نباید این جا باشند، یا خلافکارند. برای سال‌ها درد این خانواده ها را مسکوت گذاشتند، رنجشان با بی‌تفاوتی روبرو بود، اما دیگر این گونه نخواهد بود.»

در این بین، اگنس گیبونی، مهاجری که پسرش توسط یکی از مهاجران غیرقانونی کشته شده است، از پرزیدنت ترامپ تقدیر کرد.

او گفت: «خانواده من قانونی به آمریکا مهاجرت کردند و چون مرزها را کنترل نکردند، پسرم کشته شد. من افتخار می‌کنم که پرزیدنت ترامپ علیه مهاجرت غیرقانونی چنین موضعی گرفته است. بسیار لازم بود.»

پرزیدنت ترامپ با ارائه آماری بر اهمیت کنترل مرزها و پیگیری برای شناسایی خارجیانی که مرتکب جنایت شده اند ، تاکید گذاشت.

او گفت: «تنها در تگزاس در هفت سال گذشته، بیش از دویست و پنجاه هزار خارجی مجرم بازداشت شدند و بیش از ششصد هزار اتهام کیفری علیه آنها صادر شده است. شما در این باره نمی شنوید. همیشه می‌شنوید که نه این طور نیست، آنها بهتر از شهروندان خودمان هستند. این درست نیست.»

«سابین دوردن» مادر یک قربانی دیگر گفت: «من پسرم را به آمریکا آوردم. آن چه از او باقی مانده است، خاکستر اوست. من خاکسترش را در این قوطی نگه می دارم. این تنها راهیست که بتوانم او را در آغوش بگیرم.»

پرزیدنت ترامپ فعالیت دفتری را که مشغول رسیدگی به پرونده های این خانواده هاست، تشریح کرد.

او توضیح داد: «برای خانواده‌هایی مانند شماست که دولت من دفتر جدید دی اچ اس را بوجود آورد. دفتر رسیدگی به پرونده قربانیان ناشی از مجرمان مهاجر. این دفتر کار فوق العاده ای انجام داده است. این دفتر را «صدا» نامگذاری کرده اند تا صدای شما شنیده شود. امروز ما اولین گزارش این دفتر در چند ماه اول فعالیتش را منتشر کردیم. ما پرونده بیش از دو هزار و هشتصد قربانی را ثبت کردیم تا اطلاعات درباره مقصران را دریافت کنیم. ما پیگیری می کنیم تا دیگر آن‌ها نتوانند مرتکب جرم و جنایت شوند . این دفتر تا کنون به صدها خانواده برای خدماتی مانند مشاوره کمک کرده است و پرونده آنها را پیگیری می‌کند تا خارجیان مجرمی را که به خانواده‌های آنها آسیب رسانده‌اند، بازداشت و اخراج کنند.»

در همین حال، تلاش دولت ترامپ برای بازگرداندن فوری کودکان جدا شده از والدینشان نزد آنان، و یافتن اماکنی برای نگهداری آنها ادامه دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG