لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۴

اوباما: هر مصوبه ناقض فرمان اجرایی اصلاح مهاجرت وتو می شود


نشست روز چهارشنبه اوباما با گروهی که شامل فرمان ریاست جمهوری در مورد مهاجرت شده اند
نشست روز چهارشنبه اوباما با گروهی که شامل فرمان ریاست جمهوری در مورد مهاجرت شده اند

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه به مخالفان فرمان اجرایی جدید برای اصلاح قانون مهاجرت گفت که آن ها به پیامد های انسانی مخالفتشان آگاهی ندارند.

باراک اوباما در دیدار با چند نفر از جوانانی که با این فرمان اجازه اقامت قانونی در آمریکا را پیدا کرده اند و در صورت تصویب طرح جدید جمهوری خواهان از کشور اخراج خواهند شد؛ گفت طرح جمهوریخواهان را وتو خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت «مجلس نمایندگان به تازگی طرحی را تصویب کرده است که می تواند باعث اخراج این شش جوان از کشور شود. من فکر می کنم این تصمیم آن ها اشتباه است. و فکر می کنم هر کسی که شانس دیدار با این جوانان را داشته باشد، متوجه خواهد شد که این تصمیم اشتباه است.»

اوباما: هر مصوبه ناقض فرمان اجرایی اصلاح مهاجرت وتو می شود
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

وی در ادامه افزود «حالا این قانون به صحن سنا خواهد رفت تا جلوی فرمان اجرایی من گرفته شود. می خواهم تا آنجا که امکان دارد شفاف صحبت کنم. هر قانونی که در آن شانس این جوانان را که در اینجا بزرگ شده اند و آماده خدمت به این کشور هستند را از بین ببرد، وتو خواهم کرد. و اطمینان دارم که این وتو موثر خواهد بود.»

لایحه لغو فرمان اجرایی باراک اوباما در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده و در حال حاضر در سنای آمریکا مسکوت مانده است.

XS
SM
MD
LG