لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۲

مجلس نمایندگان آمریکا به انجام تحقیقات برای استیضاح جو بایدن رأی مثبت داد


مایک جانسون رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوریخواه رای‌گیری امروز را یک «گام ضروری» خواند
مایک جانسون رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوریخواه رای‌گیری امروز را یک «گام ضروری» خواند

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه مجوز انجام تحقیقات برای استیضاح احتمالی جو بایدن رئیس ‌جمهوری ایالات متحده را صادر کرد.

این تصمیم با ۲۲۱ رأی موافق در برابر ۲۱۲ رأی مخالف در حالی اتخاذ شده است که کلیه نمایندگان جمهوریخواه با آن موافقت کرده‌اند.

این مجوز برای تحقیقاتی صادر شده که تا سال ۲۰۲۴ ادامه می‌یابد؛ سالی که انتخابات برگزار می‌شود و بایدن برای ماندن در کاخ سفید باید مبارزه کند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۵ نوامبر ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.

احتمال دارد رقیب اصلی بایدن، دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین باشد که دو بار در دوران حضورش در کاخ سفید استیضاح شده بود.

رأی‌گیری امروز در حالی انجام شد که مایک جانسون رئیس مجلس نمایندگان از حزب جمهوریخواه و تیم رهبری او با فشار فزاینده‌ای برای نشان دادن پیشرفت در تحقیقات یک ساله در مورد معاملات تجاری اعضای خانواده بایدن روبرو هستند.

این تحقیقات همزمان با تداوم تحقیقات فدرال علیه هانتر بایدن، تنها فرزند در قید حیات جو بایدن صورت می‌گیرد که به فرار مالیاتی و فساد مالی در روابط تجاری خارج از کشور متهم شده است.

مایک جانسون پیشتر رای‌گیری امروز را «گام ضروری بعدی» خواند و گفت «بسیاری از مردم ناامید هستند که این روند سریع‌تر به پیش نرفته است.»

جو بایدن با صدور بیانیه ای در واکنش به رأی امروز مجلس نمایندگان گفت، «مردم آمریکا نیاز دارند که رهبرانشان در کنگره در مورد اولویت های مهم برای کشور و جهان اقدام کنند.»

او در ادامه با اشاره به تجاوز نظامی روسیه به اوکراین، جنگ مردم اسرائیل و گروه تروریستی حماس، و همچنین وضعیت مرزهای جنوبی آمریکا، گفت باید در مسیر پیشرفت اقتصادمان عمل کنیم و کارهای زیادی برای انجام دادن داریم.

XS
SM
MD
LG