لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۱۳

مجلس نمایندگان آمریکا اصلاح نظام مالیاتی را تصویب کرد؛ استقبال ترامپ


پرزیدنت ترامپ و معاون او در حال خروج از کنگره پس از گفتگو با نمایندگان جمهوریخواه درباره طرح اصلاح نظام مالیاتی - ۲۵ آبان ۱۳۹۶
پرزیدنت ترامپ و معاون او در حال خروج از کنگره پس از گفتگو با نمایندگان جمهوریخواه درباره طرح اصلاح نظام مالیاتی - ۲۵ آبان ۱۳۹۶

مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه لایحه اصلاح نظام مالیاتی ایالات متحده را با ۲۲۷ رأی موافق در برابر ۲۰۵ رأی مخالف تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این نخستین موفقیت بزرگ پرزیدنت دونالد ترامپ و هم‌حزبی‌های جمهوریخواه او در کنگره محسوب می‌شود.

لایحه پیشنهادی جمهوریخواهان برای قانونی شدن نیاز به تایید سنا هم دارد؛ که با توجه به اکثریت شکننده آنها در سنا، سرنوشت آن روشن نیست.

عصر پنجشنبه و اندکی پس از تصویب لایحه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در پیامی در توئیتر به اعضای مجلس نمایندگان تبریک گفت.

وی رأی امروز نمایندگان را «یک گام بزرگ رو به جلو برای عملی شدن وعده‌مان برای کاهش مالیات مردم آمریکا تا پایان سال» توصیف کرد.

طرح پیشنهادی دولت سرانجام پس از ماه‌ها بحث و گفت‌وگو، اواسط آبان ماه، با تغییراتی توسط نمایندگان جمهوریخواه ارائه و مسیر تصویب آن هموار شد.

در طرح جمهوریخواهان، نرخ مالیات شرکت‌ها از ۳۵ درصد به ۲۰ درصد، و همچنین هفت بازه درآمدی افراد و خانوارها به چهار بازه کاهش یافته است.

مخالفان این لایحه، که عمده آنها از حزب دموکرات هستند، می‌گویند بیشتر به نفع شرکت‌های بزرگ و ثروتمندان است تا مردم و طبقه متوسط.

پرزیدنت ترامپ اوایل مهر گفته بود اصلاح اساسی نظام مالیاتی در جهت حمایت از رشد اقتصادی، اشتغال‌زایی، و ارتقای رفاه خانواده‌‌ها و کشور است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG