لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۲

اد رویس: "ایالات متحده نباید پولشویی توسط ایران را تشویق و ترغیب کند"


خلاصه ای از یادداشت اد رویس، رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، در روزنامه واشنگتن پست:

ایران هنوز رشد اقتصادی مورد نظرش از توافق هسته ای با باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا را ندیده، خواهان امتیازهای بیشتری فراتر از برجام است. مشخصا، آیت الله علی خامنه ای از آمریکا می خواهد تحریم های مربوط به حمایت های مالی ایران از تروریسم و برنامه های نظامی غیرقانونی اش را پایان بدهد تا ایران بتواند به نظام مالی آمریکا، جایی که بخش عمده تجارت بین المللی انجام می گیرد، دسترسی پیدا کند.

باراک اوباما، جمعه در یک کنفرانس خبری گزارش های حاکی از امکان دسترسی ایران به دلار و بازار مالی آمریکا را رد کرد. اما او منحصرا راه های دیگری که به رژیم جمهوری اسلامی امکان دسترسی به دلار از طریق موسسات تهاتری در خارج از آمریکا را می دهد نبست. به عبارت دیگر ایران اجازه خواهد داشت در حالی که دولت آمریکا رویش را برگردانده است دلارشویی کند.

ایران دیده است که اوباما برای حفظ توافق هسته ای به چه کارهایی دست می زند و از این رو حداکثر سوء استفاده را می کند. ایالات متحده نمی تواند دوباره عقب بکشد. کنگره باید روشن کند تا زمانی که رژیم ایران از برنامه موشکی غیرقانونی اش و تامین مالی تروریسم دست نکشد حتی ده سنت دیگر از تخفیف تحریم ها نصیب اش نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG