لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۷

اد رویس سیاست اوباما در جنگ علیه داعش را "ضعیف و بی اثر" دانست


اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا - آرشیو
اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا - آرشیو

اد رویس رئیس جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در مطلبی در نشریه محلی "اورنج کانتی رجیستر"، از سیاست های کاخ سفید و دولت باراک اوباما در مبارزه علیه گروه داعش انتقاد کرده است.

او در این مطلب که باعنوان "شکست داعش مستلزم رویکردی جدید است و نه تمهیدات نیمه کاره" انتشار یافته، می نویسد که مردم آمریکا در داخل و خارج با خطر فزاینده ای مواجه هستند، "چرا که فرصت برنامه ریزی و انجام حملات تروریستی در اختیار افراط گرایان اسلامی قرار داده شده است."

اد رویس می نویسد: "من از سیاست های قدرتمندی پشتیبانی می کنم که به خلبان ها و نیروهای ویژه ما در جبهه انعطاف لازم را بدهند تا اطمینان یابند تروریست ها در آنجا پناهگاهی ندارند. همچنین تاکید می کنم سلاح های لازم برای نیروهای در عراق و سوریه تهیه شود، از جمله کردها و قبایل سنی که در جنگ علیه داعش بیشترین تاثیر را داشتند. همچنین دولت باید آموزش نیروهای آفریقایی را افزایش دهد."

او با اشاره به حملات اخیر تروریستی به بلژیک، پاکستان و ساحل عاج گفت، بخش غم انگیز ماجرا این است که آمریکا دست روی دست گذاشته و کاری نمی کند. او می نویسد: "با آن که رئیس جمهور اوباما می گوید شکست داعش اولویت اول او است، سیاست های کاخ سفید همچنان ضعیف و بی اثر است."

آقای رویس در ادامه گفت، هزاران کرد، سنی و ایزدی با سلاح های قدیمی و ناکارآمد مقابل داعش ایستاده اند. به گفته او "این افراد که از خانه هایشان رانده شده اند برای مبارزه با داعش انگیزه قوی دارند ولی حمایت لازم را دریافت نمی کنند."

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان گفت "متاسفانه استراتژی رئیس جمهوری - که عاقبت پس از ماه ها تعلل در دستور کار قرار گرفته -چیز جدیدی ندارد و شامل هفت صفحه از همان سیاست های قدیمی ناکارآمد است."

او همچنین می گوید که به عنوان رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، به کار با اعضای دو حزب برای راه های موثر جایگزین به منظور ایمن نگاه داشتن آمریکا متعهد است.

XS
SM
MD
LG