لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۳

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه امنیت مرزی را تصویب کرد


یک مرد در حال شیشه زدن تار کاغز پران در احمد آباد هند
یک مرد در حال شیشه زدن تار کاغز پران در احمد آباد هند

مجلس نمایندگان آمریکا بودجه ۶۹۴ میلیون دلاری برای تأمین امنیت مرزهای کشور را به تصویب رساند.

اعضای جمهوریخواه مجلس روز جمعه رأی دادند که برای مهار مهاجران غیرقانونی از کشورهای آمریکای مرکزی – از جمله کودکان بدون همراه – که دسته دسته از طریق مرزهای مشترک با مکزیک وارد ایالات متحده می‌شوند، اقدامات جدی‌تری صورت گیرد.

این لایحه با ۲۲۳ رأی مثبت در برابر ۱۸۹ رأی منفی، یک روز بعد از آن تصویب شد که نسخه قبلی همین لایحه، که توسط نمایندگان جمهوریخواه ارائه شده بود، موجب اختلاف میان آنها با اعضای فعال «تی پارتی» یا حزب چای شد، و آنها از تصویب لایحه سر باز زدند.

مجلس نمایندگان که اکثریت اعضای آن را جمهوریخواهان تشکیل می‌دهند، با تصویب لایحه به تهدید وتوی کاخ سفید بی‌اعتنایی کرد. اما با توجه به تعطیلات تابستانی سنا که پنج هفته به طول می‌انجامد، دست کم تا نیمه ماه آینده درباره این لایحه هیچ اقدامی صورت نخواهد گرفت.

از مهر ماه سال گذشته، نزدیک به ۶۰ هزار کودک و نوجوان از کشورهای السالوادور، هندوراس، و گواتمالا بطور غیرقانونی وارد آمریکا شده‌اند – بیشتر این کودکان از باندهای قاچاقچیان و فقر حاکم بر کشورشان گریخته‌اند.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان اعتراض کرده‌اند که تصویب این قانون و پس فرستادن کودکان به کشور خود، آنها را بار دیگر به کام شرایط خطرناکی که از آن فرار کرده‌اند خواهد انداخت.

رئیس جمهوری آمریکا این لایحه را «زیاده روانه و غیرعملی» خوانده است.

XS
SM
MD
LG