لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۳

اصلاح قوانین مهاجرتی آمریکا، اولویت رئیس جمهوری اوباما


Barack Obama
Barack Obama
مسئله اصلاح قوانین مهاجرتی در آمریکا یکی از سر فصل های برنامه های داخلی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکاست. مسأله ای که حتی در دور دوم مبارزات انتخاباتی وی در دو سال گذشته نیز - در چارچوب به دست آوردن آرای راًی دهندگان آمریکایی لاتین تبار - دارای اهمیت بود.
لایحه اصلاحات قوانین مهاجرت آمریکا سال گذشته به تصویب مجلس سنا رسید ولی مجلس نمایندگان هنوز آن را به تصویب نرسانده است.

آقای اوباما روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای گفت لایحه ای که سال گذشته در مجلس سنا با همکاری دموکرات ها و جمهوری خواهان به تصویب رسید، برای شکل دادن به نظام در هم شکسته مهاجرتی ماست. نظامی که در حال حاضر حدود ۱۱ میلیون مهاجر غیر قانونی را در خود جای داده است.
رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به لایحه مصوبه سنا می گوید که این موافقت عقلائی می تواند حدود یک میلیارد و نیم دلار به شکوفایی اقتصادی ما کمک کند.
وی می گوید که متاًسفانه اعضای مجلس نمایندگان همان نظام موجود در هم شکسته را ترجیح می دهند و من از اعضای مجلس نمایندگان می خواهم که به خواست مردم توجه کنند.

با نزدیک شدن انتخابات میان دوره ای آمریکا که در ماه نوامبر آینده انجام خواهد شد و در آن ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان و یک سوم از سناتورها انتخاب می شوند؛ آرای آمریکائی های با تبار لاتین و در نتیجه گذراندن لایحه اصلاح قوانین مهاجرت برای دموکرات ها و جمهوری خواهان حائز اهمیت است.
XS
SM
MD
LG