لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۰

جلسه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان درباره توافق اتمی برگزار شد


جلسه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان درباره توافق اتمی برگزار شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، سومین جلسه خود با موضوع عواقب توافق هسته‌ای با ایران را برگزار کرد.

در این جلسه، یک معاون سابق وزارت خارجه در امور کنترل تسلیحات، به همراه دو پژوهشگر، نظرات خود در این زمینه را برای اعضا بیان کردند.

اد رویس رئیس این کمیته در سخنان خود برای روشن ساختن هدف از جلسه، این پرسش را مطرح کرد که آیا محدودیت‌های موقت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران، ارزش لغو دائمی تحریمها را دارند؟ و این که آیا می‌توان تحریم‌هایی را که سالها طول کشید تا وضع و اجرا شوند، سریعا به جای خود بازگرداند.»

به گفته آقای رویس «این توافق، مجموعه تحریم‌ها را که فشار بسیاری روی رژیم (ایران) گذاشته بود از هم می‌پاشد. عملاً همه تحریم‌های اقتصادی، مالی، و انرژی ناپدید خواهند شد. این نه تنها شامل تحریم‌های مربوط به برنامه اتمی می‌شود، بلکه تحریم‌های کلیدی بر بانک‌های بد را نیز که حامی تروریسم و تولید موشک‌های قاره پیمای ایران هستند در بر می‌گیرد.»

همزمان با این جلسه، جان کری وزیر خارجه، ارنست مونز وزیر انرژی و جک لو وزیر خزانه داری ایالات متحده در جلسه کمیته روابط خارجی سنا شرکت کردند تا درباره توافق هسته‌ای با ایران و پرسش‌های سناتورها پاسخ دهند.

این سه مقام ارشد دولت باراک اوباما، قرار است جلسه دیگری نیز با اعضای دموکرات مجلس نمایندگان داشته باشند و هفته آینده نیز در نشست کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان حضور خواهند یافت.

XS
SM
MD
LG