لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۰

جان بینر: کنگره برای متوقف کردن توافق اتمی هر کار ممکنی می کند


جان بینر: کنگره برای متوقف کردن توافق اتمی هر کار ممکنی می کند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می خواهد جلو اجرای توافق اتمی با ایران را بگیرد. جان بینر گفت کنگره هرکار ممکن را برای متوقف کردن این توافق انجام خواهد داد.

به گفته آقای بینر، کنگره سؤال های سختگیرانه ای از نمایندگان دولت خواهد کرد زیرا یک توافق بد را تهدیدی برای امنیت مردم آمریکا می داند.

قرار است بعد از ظهر چهارشنبه به وقت واشنگتن، مقام های وزارتخانه های خارجه، خزانه داری و انرژی گروه هایی منتخب از جمهوریخواهان و دموکرات های هر دو مجلس کنگره آمریکا را، در جلسه هایی جداگانه و محرمانه در جریان جزئیات توافق بگذارند.

در همین حال شماری از قانونگذاران دموکرات از توافق اتمی با ایران دفاع کرده اند. پیشتر، جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا رایزنی هایی را با قانونگذاران دموکرات برای اطمینان یافتن از حمایت آنها از توافق اتمی با ایران آغاز کرده بود.

کنگره آمریکا کمتر از ۶۰ روز فرصت دارد که توافق اتمی با ایران را بررسی کند. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفته است هر مصوبه ای را که مانع اجرای توافق اتمی باشد، وتو خواهد کرد. جمهوری خواهان کنگره برای رد وتوی باراک اوباما، دست کم در سنای آمریکا باید ۶۷ رای داشته باشند که معنای آن، تلاش برای هم نظر کردن گروهی از دموکرات ها با جمهوریخواهان است.

XS
SM
MD
LG