لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۸

نیکی هیلی هشدار داد: شورای امنیت برای سوریه اقدام نکند، آمریکا خواهد کرد


نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت آن سازمان - ۲۰ فوریه ۲۰۱۸
نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت آن سازمان - ۲۰ فوریه ۲۰۱۸

نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد هشدار داد که اگر شورای امنیت آن سازمان نتواند اقدامی در مورد بحران سوریه انجام دهد، آمریکا آمادگی دارد در صورت لزوم خود اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نیکی هیلی در نشست روز دوشنبه ۲۱ اسفند شورای امنیت گفت «این راهی نیست که ترجیح ما باشد، اما راهی است که نشان داده‌ایم برخواهیم گزید و آمادگی داریم دوباره آن را تکرار کنیم.»

وی که در نشست آن شورای ۱۵ نفره در مورد جنگ سوریه سخن می‌گفت، افزود «وقتی جامعه بین المللی پی در پی برای هر اقدامی ناکام می‌ماند، کشورها مجبور می‌شوند خود دست به کار شوند.»

این هشدار نماینده آمریکا در حالی است که واشنگتن پیشتر از شورای امنیت خواسته بود خواهان برقراری یک آتش بس موقت یک ماهه در دمشق و منطقه تحت کنترل مخالان در غوطه شرقی شود.

اعضای این نهاد مهم سازمان ملل روز ۲۴ فوریه (۵ اسفند) به اتفاق آرا قطعنامه درخواست آتش بس ۳۰ روزه در سوریه را به تصویب رساندند. نشست امروز برای پیگیری همین موضوع برگزار شد.

روسیه – یک از پنج عضو دائم دارای حقو وتو در شورای امنیت که حامی عمده رژیم بشار اسد رئیس جمهوری شوریه است – می‌گوید بدون توافق طرفین درگیری نمی‌توان آتش بس را اجرا کرد.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست امروز با بیان این که هنوز جنگ و درگیری‌ در سوریه متوقف نشده است، گفت خشونت‌ها در منطقه غوطه شرقی و ورای آن همچنان ادامه دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG