لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۰

نیکی هیلی: اعراب از گفتن واقعیت به فلسطینی‌ها می‌ترسند؛ آمریکا حقیقت را می‌گوید


نیکی هیلی نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد - آرشیو
نیکی هیلی نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد - آرشیو

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه شنبه در نشست شورای امنیت درباره خاور میانه و وضعیت فلسطینی‌ها گفت، واشنگتن حقیقت را به فلسطینی‌ها می‌گوید، چرا که وضعیت آنها برای ایالات متحده مهم است.

نیکی هیلی در بخشی از سخنان خود که در حساب کاربری نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در توئیتر منتشر شد گفت، رهبران فلسطینی از واقعیت‌ها دور نگه داشته شده‌اند، چرا که اعراب می‌ترسند حقیقت را بگویند.

نماینده آمریکا خاطر نشان کرد، «اینجا در سازمان ملل متحد و هزاران کیلومتر دورتر از فلسطینی‌ها، هزاران سخنرانی به نمایندگی از آنها ادا می‌شود؛ کشور پشت کشور، ادعای همدردی با مردم فلسطینی می‌کنند.»

او گفت، «اگر حرف برای مدرسه، بیمارستان، خیابان و جامعه آنها مفید بود، مردم فلسطینی الان با این وضعیت بسیار سخت که ما برای بررسی آن در این نشست گرد هم آمده‌ایم روبرو نبودند. حرف زدن آسان است.»

نشست امروز شورای امنیت ملل متحد در حالی برگزار می‌شود که در چند ماه گذشته درگیری‌های فلسطینی‌ها در غزه با نیروهای اسرائیلی شدت گرفته و نگرانی از وقوع جنگ دیگری بین حماس و اسرائیل افزایش یافته است.

تصمیم پرزیدنت ترامپ در آذر ماه سال گذشته برای شناسایی اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت ایالات متحده به آن شهر، موجب نارضایتی فلسیطنی‌ها شد و گفتند این امر مذاکرات صلح را به خطر می‌اندازد.

با این حال، دولت پرزیدنت ترامپ برای احیای گفت‌وگوهای صلح خاور میانه و به فرجام رساندن آن تلاش‌هایی را آغاز و در آخرین مورد، جرد کوشنر داماد و یکی از مشاوران ارشد او، اوایل تیر ماه به منطقه سفر کرده است.

آقای کوشنر در مصاحبه‌ای با روزنامه فلسطینی «قدس» خاطر نشان کرد رهبرانی که او با آنها ملاقات و گفت‌وگو کرده است به خوبی آگاه هستند که برقراری صلح، بهبود زندگی مردم فلسطینی را به همراه خواهد داشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG