لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۳

بررسی احتمال نقض قوانین؛ «چت جی‌پی‌تی» زیر ذره‌بین کمیسیون تجارت فدرال آمریکا


Chat GPT
Chat GPT

«کمیسیون تجارت فدرال آمریکا»، تحقیق و تفحص را درباره «اوپن ای‌آی»، شرکت نوپای تحت حمایت مایکروسافت، به دلیل نقض «قوانین حمایت از مصرف کننده» آغاز کرده است.

به گزارش رویترز، تحقیق و تفحص روی این موضوع تمرکز دارد که آیا مدل‌های هوش مصنوعی «اوپن ای‌آی»، به‌ویژه «چت جی‌پی‌تی» ، شهرت و داده‌های اشخاص را در معرض خطر قرار می‌دهد و این که آیا مدل‌های هوش مصنوعی منجر به «آسیب به اعتبار» مصرف‌کنندگان خواهد شد.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا همچنین از «اوپن ای‌آی» درخواست کرده تا سوابق پیشین در مورد نحوه مدیریت این شرکت در رویارویی با خطرات مدل «ای‌آی» را ارائه دهد.

همزمان سام آلتمن، مدیر عامل «اوپن ای‌آی» در پاسخ گفت که این شرکت با کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده همکاری می‌کند و تاکید کرد که آخرین فناوری آنها، « جی‌پی‌تی-۴» ، با تحقیقات ایمن‌سازی شده و برای یادگیری در مورد جهان به جای افراد خاص طراحی شده است.

این تحقیق و تفحص، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر «کمیسیون تجارت فدرال آمریکا» برای «تنظیم مقررات شرکت‌های فناوری» و نهایتا برای «حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان» است.

پیش‌تر نیز صدای آمریکا خبر داده بود که ایتالیا اعلام کرد که «چت جی‌پی‌تی» را به دلیل نگرانی درباره نقض حریم خصوصی به صورت موقت مسدود می‌کند تا درباره چگونگی استفاده «اوپن ای‌آی»، شرکت آمریکایی سازنده این فناوری از اطلاعات تحقیق کند.

چت‌جی‌پی‌تی یا چت‌بات هوش مصنوعی که توسط این شرکت آمریکایی ساخته شده است، محبوبیت زیادی در میان کاربران دارد.

سازمان حفاظت از داده‌های ایتالیا گفت که کاربران درباره جمع‌آوری اطلاعات خود آگاهی‌ نداشتند و در تاریخ ۲۰ مارس «نقض قوانین» توسط «چت جی‌پی‌تی» گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG