لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۷

آمریکا حملات تروریستی در فرانسه، کویت و تونس را محکوم کرد


نمایی از ساختمان کاخ سفید در واشنگتن پایتخت ایالات متحده
نمایی از ساختمان کاخ سفید در واشنگتن پایتخت ایالات متحده

کاخ سفید آمریکا روز جمعه حملات تروریستی در فرانسه، کویت و تونس را به شدت محکوم کرد و در بیانیه ای همدردی خود را با قربانیان «این حملات شنیع، عزیزان آنها و مردم هر سه کشور» ابراز داشت.

در بیانیه دفتر مطبوعاتی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، آمده است «همانگونه که رئیس جمهوری به همتایان فرانسوی، کویتی و تونسی خود گفته است، ما در تلاش مشترک برای نبرد با بلای تروریسم، مصمم و متحد هستیم، و در کنار این ملت ها در حالی که به حملات امروز در خاک خود پاسخ می دهند، ایستاده ایم.»

این بیانیه، همچنین آمادگی واشنگتن برای حمایت از آنها را یادآور شده و می گوید «تروریسم جایی در هیچ جامعه ای ندارد، و ایالات متحده به همکاری نزدیک با شریکان بین المللی خود برای نبرد با بازیگران تروریست و برخورد با افراط گرایی خشن در سراسر جهان، ادامه خواهد داد.»

پیشتر در روز جمعه، در اثر حمله به کارخانه‌ای در جنوب فرانسه، يک نفر کشته شد. یک مسجد شیعیان در کویت نیز هدف بمب‌گذاری قرار گرفت که منجر به کشته شدن ۲۵ نفر شد، و حمله سوم در هتلی در تونس رخ داد که جان ۲۷ تن را گرفت.

گروه افراطی موسوم به دولت اسلامی یا داعش مسئولیت حملات در کویت و تونس را به عهده است و مظنون اصلی حمله در فرانسه نیز هست.

XS
SM
MD
LG