لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۶

همکاری مایکل فلین با بازپرس مولر در تحقیقات از نقش روسیه در انتخابات؛ احتمالا او به زندان محکوم نمی شود


«مایکل فلین» مشاور سابق امنیت ملی در دولت پرزیدنت ترامپ
«مایکل فلین» مشاور سابق امنیت ملی در دولت پرزیدنت ترامپ

دفتر بازپرس ویژه تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا در یک گزارش اعلام کرد که ضرورت ندارد «مایکل فلین» مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ به زندان محکوم شود.

به نوشته رسانه های آمریکایی، از جمله سی‌ان‌ان، براساس جزئیات اندکی که از سوی دفتر رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات آمریکا ، منتشر شده است، مایکل فلین مشاور پیشین امنیت ملی دولت دونالد ترامپ در ۱۹ جلسه بازجویی تیم ویژه تحقیقات حضور داشته و همکاری «قابل توجهی» در روند تحقیقات داشته است.

مایکل فلین از مشاوران انتخاباتی دونالد ترامپ بود و در مجمع ملی حزب جمهوریخواه از او حمایت کرد. او با روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ مشاور امنیت ملی کاخ سفید شد. اما کمتر از یک ماه بعد به دلیل ارائه اطلاعات غلط به معاون رئیس جمهوری کناره گیری کرد.

فلین پیشتر جرم خود را در مورد دروغ گفتن به اداره پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی پذیرفته بود.

در این گزارش آمده است که او به تیم تحقیقات اطلاعاتی درباره چگونگی هماهنگی بین دولت روسیه و کمپین انتخاباتی پرزیدنت ترامپ ارائه کرده و دادستان‌ها عنوان کردند که همکاری اولیه فلین «بسیار ارزشمند» بوده است.

براساس دستورالعمل‌های محکومیت در دولت فدرال آمریکا با توجه به همکاری فلین، شش ماه زندان یا کمتر، بدون جریمه، می‌تواند برای او در نظر گرفته شود، این در حالی است که دادستان‌ها در گزارش اخیر دفتر بازپرس ویژه این تحقیقات اعلام کرده‌اند، محکومیت زندان برای مایکل فلین ضروری نیست.

همچنین در هفته گذشته، رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، مدعی شد که پل منافورت، رئیس پیشین کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، به بازرسان پرونده دروغ گفته و توافق خود با دستگاه قضایی این کشور را نقض کرده است؛ موضوعی که انتقاد پرزیدنت ترامپ را نسبت به این اقدام رابرت مولر در پی داشت.

تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات آمریکا که بازپرس ویژه آن رابرت مولر است از ۱۴ ماه پیش آغاز شده است.

پرزیدنت ترامپ پیشتر در توئیتی گفته بود که هیچگونه همدستی با روس‌ها در کار نبوده و نوشت پرونده تحت بررسی رابرت مولر با همراهی ۱۷ «دموکرات عصبانی» بر پایه یک «پرونده فریب‌آمیز» که هزینه‌های آن را هیلاری کلینتون و کمیته ملی حزب دموکرات تامین کرده‌اند، آغاز شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG