لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۷

آلن ایر: ارزیابی میزان پیشرفت مذاکرات اتمی دشوار است


آلن ایر: ارزیابی میزان پیشرفت مذاکرات دشوار است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00

آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با نیلوفر پورابراهیم خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا در لوزان، درباره روند گفتگوهای جاری گفت همه ما در تلاش هستیم تا پیشرفت کنیم، اما ارزیابی این که چقدر تا به حال پیشرفت کرده‌ایم، دشوار است.

آقای ایر، با بیان این که تا بر همه اجزای توافق، یا در این مورد فعلی، تفاهم سیاسی، اجماع نداشته باشیم، کار باقی می‌ماند، تاکید کرد ما در تلاش هستیم تا قبل از پایان ماه مارس (۱۱ فروردین ماه) به یک چارچوب سیاسی، یا یک تفاهم سیاسی دست پیدا کنیم.

وی در پاسخ به پرسش صدای آمریکا درباره اظهارنظر خوش‌بینانه روز سه شنبه علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، گفت همانطور که کاخ سفید اعلام کرد، هنوز احتمال موفقیت ۵۰ درصد است.

وی در ادامه تاکید کرد نباید فراموش کنیم که ایران کماکان باید تصمیمات لازم را در جهت اثبات ماهیت صرفا صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای‌ خود، اتخاذ کند.

سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا همچنین در پاسخ به پرسشی درمورد نگرانی برخی اعضای کنگره در مورد توافق احتمالی هسته‌ای با ایران گفت، ما دنبال توافق خوبی هستیم که از دسترسی ایران به بمب هسته‌ای جلوگیری کند؛ اگر بتوانیم به یک توافق مورد پسند ما برسیم، چنین توافقی قابل دفاع است، چه در داخل و چه در خارج.

وی در ادامه بار دیگر موضع رسمی دولت باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده را تکرار کرد و گفت، همانطور که کاخ سفید هم اعلام کرده است، الان وقت وضع تحریم‌های جدید نیست.

هیات‌های ایران و آمریکا، در چهارمین روز از دور جدید گفت‌وگوهای خود را بعد از ظهر چهارشنبه ۲۷ اسفند ماه در هتل بوریواژ شهر لوزان سوئیس از سر گرفتند.

XS
SM
MD
LG