لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۳

سفارت آمریکا در اسرائیل کارمندان غیرضروری خود را تخلیه می‌کند


سفارت آمریکا در اسرائیل روز شنبه اعلام کرد که کارمندان غیرضروری خود را از این کشور خارج می‌کند. این اقدام به دلیل افزایش خطرات امنیتی در پی تشدید تنش‌ها بین اسرائیل و حماس صورت می‌گیرد.

سفارتخانه و کنسولگری آمریکا در اورشلیم و تل‌آویو کماکان فعال خواهند بود و محدودیتی در کار این نمایندگی‌ها برقرار نمی‌شود.

دولت آمریکا همچنین هزینه هوایی شهروندان خود و بستگان آن‌ها را نیز که در صدد خروج از اسرائیل باشند، تأمین می‌کند. متقاضیان باید فرم دولتی آمریکا را آنلاین پر کنند.

آمریکا همچنین به شهروندان آمریکایی که در صدد سفر به اسرائیل و کرانه باختری باشند، توصیه کرد اگر سفرشان ضروری نیست، در انجام آن تجدیدنظر کنند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین حملات احتمالی از سوی «گروه‌های تروریستی، تروریست‌های مستقل و افراطیون خشونت‌طلب دیگر علیه اسرائیل و در کرانه باختری و غزه» را بعید ندانست.

ارتش اسرائیل روز شنبه اعلام کرد که با حمایت گسترده لجستیکی و صدها هزار نیروی ذخیره، در حال آماده شدن برای طیف گسترده‌ای از عملیات تهاجمی است. این عملیات می‌تواند شامل حملات ترکیبی و هماهنگ از هوا، دریا و زمین باشد.

ارتش اسرائیل در روزهای اخیر در جنگ با ستیزه‌جویان حماس در مناطق اطراف نوار غزه بوده است. در بیانیه نیروهای دفاعی اسرائیل آمده است که «سربازان با شجاعت و عزم راسخ، کنترل مناطق و پست‌های نظامی اسرائیل را به دست گرفتند، مجروحان را تخلیه کردند و سلاح های مورد استفاده تروریست ها را ضبط کردند.»

XS
SM
MD
LG