لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۵

بلینکن: جنایات حماس «شرارت به بدترین شکل قابل تصور» است


آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، روز پنجشنبه پس از دیدن تصاویر جنایات حماس در غزه، این گروه را به «شرارت به بدترین شکل قابل تصور» متهم کرد.

بلینکن در یک کنفرانس خبری در تل‌آویو گفت که دولت اسرائیل به او عکس‌ها و فیلم‌هایی از جنایات حماس نشان داده است، از جمله نوزادی که تیرباران شده، سربازان سر بریده و جوانانی که زنده زنده سوزانده شده‌اند.

وی گفت که این تصاویر «گویای هزار کلمه» هستند و نشان می‌دهند که حماس «هیچ توجهی به حاکمیت قانون یا کرامت انسانی» ندارد.

بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، هم روز سه‌شنبه در نطقی تلویزیونی با اشاره به خشونت‌ شدید حماس علیه غیرنظامیان گفت حماس «تشنه به خون» است و از داعش نیز بدتر است. او گفت هدف حماس کشتن مردم یهود است.

آقای بایدن گفت حماس غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان را کشته است و حتی صدها نفر را که در یک فستیوال موسیقی صلح در نزدیکی غزه در جنوب اسرائيل شرکت کرده بودند، کشت.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو هم پس از پایان نشست وزیران دفاع سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در روز پنجشنبه بیستم مهر، ضمن محکوم کردن حملات «غیرقابل دفاع» حماس گفت: «اسرائیل تنها نیست.»

در نشست یک ساعته روز پنجشنبه، یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، نیز که به صورت مجازی حضور داشت، توضیحاتی درباره این حمله به وزیران دفاع حاضر در جلسه ارائه کرد و به گزارش تایمز اسرائیل «ویدیویی سانسور نشده از سبعیت‌ حماس» را به آنها نشان داد.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک دیپلمات غربی این ویدیو را «هولناک» خواند و گفت واقعیت آنچه را که اتفاق افتاده به همگی نشان داد.

یک منبع دیگر این ویدیو را حاوی تصاویر دلخراش و «تکان‌دهنده» خواند و گفت ناتو در حمایت از اسرائیل متحد است.

منبعی دیگر که در جلسه حضور داشته، گفت ویدیو حاوی تصاویری دلخراش بود و قسمت‌هایی از آن به منظور محافظت از کرامت قربانیان، تار شده بود.

XS
SM
MD
LG