لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۲

داغ ترین سوژه های هنری سال ۲۰۱۶ به روایت توئیتر


جدال توئیتری تیلور سوئیفت با کانیه وست و همسرش کیم کارداشیان از حوادث جنجالی انتخاب شده از سوی توئیتر در سال جاری میلادی بود.
جدال توئیتری تیلور سوئیفت با کانیه وست و همسرش کیم کارداشیان از حوادث جنجالی انتخاب شده از سوی توئیتر در سال جاری میلادی بود.

در روزهای پایانی سال میلادی، شبکه اجتماعی توئیتر فهرست برترین موضوعات هنری ماههای اخیر را منتشر کرد.

این فهرست سالانه بر اساس میزان محبوبیت سوژه، تعداد توئیت یا استفاده از هشتگ مربوطه طبقه بندی شده و شامل مهمترین خبرها و رویدادهای دنیای هنر و سرگرمی است،

مروری داریم بر تعدادی از سوژه های داغ امسال :

کانیه وست و کیم کارداشیان
کانیه وست و کیم کارداشیان

کانیه وست هنرمند آمریکایی سوژه برتر ماه ژانویه بود، او پس از اعلام خبر انتشار آلبوم جدیدش، درگیر مشاجره توئیتری شدیدی با ویز خلیفا دیگر خواننده و آهنگساز مشهور آمریکایی شد.

ظاهرأ مشکل اصلی عنوان آلبوم بود، به عقیده ویز خلیفا، کانیه وست در انتخاب نام آلبومش از ایده یک رپر نیویورکی الهام گرفته و غیر حرفه ای عمل کرده است. البته کانیه وست در صفحه خود به سختی از ویز خلیفا انتقاد کرد و او را انسانی نادان و ابله توصیف کرد که هیچ استعدادی در هنر ندارد.

لئوناردو دی کاپریو
لئوناردو دی کاپریو

مهمترین خبر ماه فوریه، جایزه اسکار لئوناردو دی کاپریو بود، این بازیگر نامدار آمریکایی برای بازی در فیلم « برخاسته از گور» برای نخستین بار این جایزه ارزنده را تصاحب کرد و به سالها ناکامی خود در این عرصه پایان داد.

جاستین ببر
جاستین ببر

جاستین بیبر خواننده جوان موسیقی پاپ، یکی از سوژه های برتر ماه مه بود، او پیشتر اعلام کرده بود در سن چهل سالگی صورت خود را خالکوبی خواهد کرد. ولی ظاهر شدن چند نقطه سیاه روی صورتش باعث تعجب طرفدارانش شد.

برخی باور داشتند او صورتش را خالکوبی کرده ولی به عقیده سایرین، این نقاط سیاه جوش هستند.

دریک
دریک

دریک خواننده و آهنگساز محبوب کانادایی هم در ماه می خبرساز شد، او که به دلیل ریش انبوه و بلندش مشهور است، در اقدامی غیرمنتظره ریش خود را تراشید و تغییر قیافه داد، به عقیده بسیاری از طرفدارن دریک، او با ریش جذاب تر و خوش قیافه تر است.

ریحانا و دریک
ریحانا و دریک

در ماه ژوئن، دریک و ریحانا سوژه های خبرساز بودند، این دو هنرمند محبوب آمریکایی اعلام کردند، پس از مدتی جدایی، رابطه عاشقانه خود را از سر گرفتند.

آنها سرگرم تولید پروژه های مشترکی نیز هستند که در آینده نزدیک منتشر می شود، اعلام این خبر با استقبال زیادی از سوی هواداران آنها همراه بود.

امیلی راتاجکوسکی
امیلی راتاجکوسکی

عکس های برهنه امیلی راتاجکوسکی بازیگر و مدل زیبای آمریکایی مهمترین خبر ماه ژوئیه بود، او که یکی از مدافعین جدی حقوق زنان و برابری های جنسیتی است، هدفش از انتشار این عکس ها را ضرورت توجه به محدودیت ها و مشکلات زنان عنوان کرد.

این عکس های برهنه و گفتگوهای امیلی با رسانه ها و نشریات، بحث های داغی را پدید آورد و موافقان و مخالفین بسیاری در فضای مجازی داشت.

کیم کارداشیان و کانیه وست
کیم کارداشیان و کانیه وست

اما در ماه آگوست کیم کارداشیان و همسرش کانیه وست با تیلور سوئیف خواننده مشهور آمریکایی در توئیتر درگیر شدند. کانیه وست در یکی از آهنگ های جدیدش عبارت توهین آمیزی را درباره تیلور سوئیفت بکار برد، تیلور سوئیفت از کانیه وست انتقاد کرد ولی کانیه گفت پیش از خواندن این آهنگ با تیلور صحبت کرده و او را در جریان این موضوع گذاشته است.

در این میان کیم کارداشیان هم که از گذشته با تیلور سوئیفت اختلافاتی داشت، وارد صحنه شد و یکی از دعواهای بزرگ توئیتری شکل گرفت، نبرد کلامی کیم کارداشیان و تیلور سوئیفت با واکنش های متفاوتی از سوی طرفداران آنها همراه شد.

کیم کارداشیان و کانیه وست
کیم کارداشیان و کانیه وست

و در ماه اکتبر سرقت جواهرات نفیس و گران قیمت کیم کارداشیان در هتلی در پاریس بازتاب گسترده ای در توئیتر داشت و با واکنش های متفاوتی از سوی کاربران همراه شد.

ماجرای این سرقت عجیب که شباهت زیادی به فیلم های پلیسی و گانگستری داشت موجب حیرت کاربران اینترنتی شد و تا مدتها سوژه داغ این شبکه اجتماعی بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG